October 2020 28 / چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۹
کد خبر: ۳۱۸۵۸
۱۴ دی ۱۳۸۹ - ۱۲:۱۳
0
سردار روزبهانی امروز در میان خبرنگاران به مسائل مربوط به حوزه اختیارات خود توضیح داد.
به گزارش تابناک، رئيس پليس امنيت اخلاقي ناجا در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره ون‌هاي سفيدي كه تحت عنوان پليس امنيت اخلاقي در سطح شهر هستند، گفت: اين ون‌ها در واقع همان گشت‌هاي ارشاد هستند كه نام آنها تغيير يافته است كه در سراسر كشور مانند قبل اما با نام جديد كار خود را ادامه مي‌دهند.

افزايش 30درصدي باندهاي فساد در دو سال اخير
او با اشاره به اينكه در سال‌هاي 88 و 89 آمار كشف باندهاي فساد 30 الي 35 درصد افزايش داشته است گفت: منظور از باندهاي فساد عده‌اي هستند كه خانه‌هاي فساد را تشكيل مي‌دهند و يا افرادي كه پارتي‌هاي دوره‌اي برگزار مي‌كنند كه حتي در مواردي از آنها براي آن پارتي‌ها به صورت اينترنتي تا سقف 30 هزار تومان بليط مي‌فروختند كه با كار اطلاعاتي محل آنها شناسايي شد و آنها دستگير شدند.
او در رابطه با بحث اراذل و اوباش گفت: عملكرد پليس در اين‌باره بسيار مقتدرانه بوده است به طوري كه در حال حاضر كسي جرات قمه‌كشي يا چاقو‌كشي در خيابان‌ها را ندارد.

این زنان تن فروش مجرم هستند، دست آن تن فروش ها را باید گرفت
به گزارش ایلنا، او با اشاره به ماموريت گشت امنيت اخلاقي دربرخورد با زنان آسيب ديده گفت: اين زن‌ها تحويل مقامات قضايي مي‌شوند اما در جلساتي كه با متوليان آنها يعني وزارت كشور، بهزيستي، ستاد مبارزه مواد مخدر و پليس برگزار شد، مصوب شد كه مكان‌هايي براي اين افراد پيش‌بيني شود كه در آن به اينها كمك شود.

او افزود: در اين مراكز زنان بايد بتوانند روز و شب را بگذرانند و با مشاوره‌هاي مرتب به زندگي عادي برگردند، براي آنها كار پيش‌بيني شود و به آغوش خانواده باز گردند كه قرار است اين مراكز تا چند ماه آينده افتتاح شود.

او درباره نگاه پليس به اين افراد گفت: پليس به‌عنوان مجري قانون بررسي مي‌كند كه آيااين زن‌ها محتاج نان شب هستند يا خير در واقع بعضي از اين افراد احتياجي به خود فروشي ندارند و در بهترين جاي تهران بهترين ماشين را دارند و در واقع مجرم هستند اما برخي از آنها واقعا نيازمندند وبراي گذران زندگي خودفروشي مي‌كنند كه بايد دست آنها را گرفت.

"پليس امنيت اخلاقي" همان "گشت ارشاد" است
سردار احمد روزبهاني، با اشاره به اينكه نام اين گشت‌ها در سال 86 به اين دليل كه آغاز به كار آنها بوده است و در كلمه ارشاد ماموريت آنهامشخص بود گشت ارشاد گذاشته اما اكنون همه مردم قانون را مي‌دانند و به همين دليل نام آن تغيير يافت و گروه‌هاي ديگري بودند مي‌خواستند در اين رابطه فرهنگسازي كنند و مردم را ارشاد كنند كه به اين دليل نام آن تغيير كرد.
او با تاكيد بر اينكه هيچ برخوردي توهين‌آميز نخواهد بود گفت: هدف اين نيست و تنها در صورت لزوم افراد را به مقرها ارجاع داده و در موارد بسيار اندك از آنها عكس مي‌گيريم، دربرخورد با متخلفين هم حقوق شهروندي را رعايت مي‌كنيم.
روزبهاني درباره ماموريت گشت امنيت اخلاقي گفت: برخورد با اراذل و اوباش، برخورد با مزاحمت‌هاي خياباني، آلودگي صوتي و موارد اخلاقي كه در سطح خيابان ديده شود از ماموريت‌هاي اين گشت است.

برخورد با پوشش بد از ماموريت‌ها پليس امنيت اخلاقي است
اوبا اشاره به اينكه بحث بد پوششي افراد نيز ازجمله ماموريت‌هايي است كه گشت امنيت اخلاقي با آن برخورد مي‌كند گفت: افرادي كه به صورت مانكن‌گونه وبا نوع پوشش و نوع آرايش براي مقاصد خاص در سطح خيابان ظاهر مي‌شوند به مقر هدايت مي‌شوند و با مشاورين ما صحبت مي‌كنند و با خانواده آنها تماس حاصل مي‌شود كه اغلب خانواده‌ها از وضعيت پوشش فرزندان خود در خارج از خانه خبر ندارند زيرا اين افراد پس از اينكه از خانه خارج مي‌شوند نوع پوشش و نوع آرايش خود را دراولين فرصت تغيير مي‌دهند.
او در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره مصاديق بد پوششي گفت: ما جزييات اين طرح را به ماموران ابلاغ كرده‌ايم و حتي عكس‌هايي در اختيار افراد قرار داده است كه نمونه بدحجابي است نه اينكه هر كسي را يك ذره از مويش پيدا باشد به‌عنوان بدحجاب بگيريم.
او با تاكيد بر اينكه نمي‌توان گفت، هركه بي‌حجاب است بي‌عفت هم است گفت: درراستاي اين گشت با زنان خياباني نيز برخورد مي‌شود.

حقوق شهروندي به معناي قانون‌شكني نيست
او در پاسخ به سوال خبرنگار ايلنا، درباره اينكه تعيين پوشش افراد مي‌تواند نقص حقوق شهروندي باشد گفت: حقوق شهروندي هيچ وقت به معني قانون‌شكني نيست و اتفاقا يعني اجراي صحيح قانون و اگر قانون درست اجرا شود هرگز حقوق شهروندي پايمال نمي‌شود.

او تاكيدكرد: آيا كسي با آرايش مبتذل و يك شال نازك، مانتوي چسبان كوتاه و شلوار استرج و بوت در خيابان حاضر مي‌شود به حقوق شهروندي توهين نكرده است.

او در ادامه درباره تفاوت‌هاي بين گشت ارشاد و پليس امنيت اخلاقي گفت: پس از تغيير نام اين گشت تلاش شده است تا نواقص گذشته برطرف شود.

روساي پليس امنيت اخلاقي، براي اجراي دستورالعمل آموزش مي‌بينند
او با اشاره به اينكه شايد پليس در تمام عمليات موفق نبوده است گفت: گشت‌ها وقتي به مقر باز مي‌گردنداز فعاليت خود گزارش مي‌دهند و بهترين راهي مي‌توان نواقص را برطرف كرد آموزش، ‌گزينش بهتر و انتخاب افراد با مسووليت‌تر است.

او درباره آموزش ماموراني كه در پليس امنيت اخلاقي فعاليت مي‌كنند گفت: كشور به چند منطقه تبديل شده است و در پنج استان با حضور سرگروه‌هاي تيم‌هاي پليس امنيت اخلاقي آن استان و استان‌هاي همجوار كلاسهايي تشكيل مي‌شود كه به جز آموزش‌هاي كلي جزء‌ترين آموزش‌ها نيز به آنها داده مي‌شود از ارائه عكس‌هاي مصادق بد پوششي گرفته تا آموزش چگونگي نوشتن گزارش وآموزش چگونگي برخورد با مجرمين.

او افزود: به جز آموزش‌هاي منطقي آموزش‌هاي متمركز با حضور روساي پليس امنيت اخلاقي كشور در تهران برگزار مي‌شود كه آخرين جلسه آن يك دي ماه امسال بوده است كه در آن دستورالعمل به روساي پليس امنيت اخلاقي داده مي‌شود و براي چگونگي اجراي آن آموزش‌هاي لازم ارائه مي‌شود.

در بهار و تابستان 70هزار نيرو به پليس امنيت اخلاقي افزوده مي‌شود
او با اشاره به اينكه در سطح كشور ده‌ها هزار نيرو در پليس امنيت اخلاقي مشغول هستند، گفت: در فصل بهار و تابستان پيش از 70 هزار نيرو به اين پليس اضافه مي‌شود كه به اين افراد آموزش‌هاي لازم داده شده و روي آنها نظارت و كنترل وجود دارد كه اگر نظارت‌هاي ستادي وجود نداشت بايد روزانه شاهد هزاران درگيري بوديم و به خاطر همين آموزش‌هاست كه برخوردهايي مانند سال‌هاي پيش تكرار نمي‌شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
نظرسنجی
عملکرد دولت در مواجهه با کرونا را چگونه ارزیابی می کنید؟
افتضاح
تا حدودی مطلوب و موفق
موفق و خوب
مشاهده نظرات
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: