پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

عضو هیات رییسه مجلس درگفت و گو پول نیوز:
کد خبر: ۳۱۸۵۵۶
۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۷
0
عضو هیات رییسه مجلس با تاکید فروش اموال مازاد دولت میتواند جریان نقدینگی کشور را افزایش دهد گفت: این اموال مازاد باید به سرعت تعیین تکلیف شوند.

بهروز نعمتی عضو هیات رییسه مجلس درگفت و گو با پول نیوز درخصوص ساختار جدید بودجه نویسی دولت اظهار کرد: با توجه به شرایط فعلی کشور و ایجاد محدودیت ها برای فروش نفت کشور موضوعی با عنوان کاهش وابستگی به این تک محصول در بودجه سال آینده کشورمشهود شد اما این را باید گفت که کاهش یکباره و به صفر رساندن آن در بودجه 99 امری نشدنی است.

وی اظهار کرد: ما نمی توانیم کشوری که سال ها مهمترین درآمد مالی خود را وابسته به نفت می داند به یکباره دچار تحولی اساسی کرده و این وابستگی را در برنامه بودجه کشور به مرز صفر برسانیم و تنها درآمد دولت را بر پایه افزایش پایه های مالیاتی بنا بگذاریم.

عضوکمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر اینکه ما همچنان توانستیم علی رغم تحریم های امریکا به فروش نفت خود ادامه دهیم افزود: در دوره قبل تحریم ها تجربیاتی در حوزه مسیرهای دور زدن تحریم ها بدست آوردیم و در این دوره نیز تجربیات جدید تری برای فروش نفت کسب کرده ایم و این تجربیات به حدی است که دولت نیاز ندارد تا در بودجه سال آینده، سهم نفت از بودجه کشور را حذف کند.

نعمتی در پاسخ به این سوال که  چرا دولت برای اصلاح ساختار بودجه ای خود درسال آینده از اموال مازاد خوداستفاده نکرده و در صدد افزایش پایه های مالیاتی است گفت: طبق گزارش های وزارت اقتصاد که متولی اصلی دارایی های دولت است باید اذعان کرد که دارایی های بلااستفاده دولت بسیار زیاد است و دولت باید این اموال را تبدیل به احسن کرده تا جریان نقدینگی به دایره مالی کشور وارد شود و جریان مالی رشد کند.

وی ادامه داد: دولت به سرعت اموال مازاد خود را تعیین تکلیف کند چرا که ورود این سرمایه می تواند جریان نقدینگی کشور را افزایش داده و سبب ساز برون رفت مشکلات مالی از تنگناهای اقتصادی شود.

عضو هیات رییسه مجلس در پایان با تاکید بر اینکه موضوع استفاده دولت از اموال مازاد خود بیش از 2 سال است که در کمیسیون اقتصادی مورد پیگرد و بررسی است تصریح کرد: طی جلساتی که دولت و مجلس دراین خصوص برگزار کردند مقرر شد تا قوای مقننه و مجریه بر اساس اولویت ها، هماهنگی های لازم را برای استفاده از این پتانسیل برای کشور استفاده کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.