پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت و گو با پول نیوز:
کد خبر: ۳۱۸۴۹۳
۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۳
0
اکنون زمان مناسبی برای حذف صفرهای پول ملی نیست زیرا اقدامات اولیه نظیر مهار تورم برای آن انجام نشده است.

محمدرضا پورابراهیمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار پول نیوز با اشاره به مصوبه جدید دولت مبنی بر حذف ۴ صفر از پول ملی، گفت: اکنون زمان مناسبی برای اجرای این طرح نیست، زیرا اقدامات اولیه نظیر مهار تورم برای آن انجام نشده است.

وی با بیان اینکه هنوز برخی از کالا‌ها با دلار ۴۲۰۰ تومانی وارد و با دلار ۱۲ هزار تومانی قیمت‌گذاری می‌شود اظهار داشت: اگر دست واسطه‌ها کوتاه شود، قیمت کالا‌ها نیز کاهش خواهد یافت بنابراین؛ باید اول به این موضوعات رسیدگی کرد و بعد به دیگر مسائل از جمله حذف صفر از واحد پول ملی پرداخته شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تأکید بر اینکه برای ارتقای سطح قدرت خرید مردم و نیز افزایش قدرت پول ملی باید متغیر‌های اقتصادی اصلاح و تولید رونق یابد، گفت: شرایط فعلی اقتصاد کشور برای تغییر واحد پول ملی مناسب نیست.

پورابرهیمی با بیان اینکه حذف ۴ صفر از پول ملی تأثیری در کاهش نرخ تورم ندارد، تصریح کرد: پس از اجرای کامل این طرح، بازار تحت شرایط روانی، شاهد رونقی کمتر از یک هفته‌ای می‌شود اما؛ اتفاق خاصی در شرایط بازار و قیمت‌ها ایجاد نخواهد کرد.

نماینده مردم کرمان ادامه داد: ثبات نرخ ارز، افزایش اشتغال و افزایش سرمایه‌گذاری از اولویت‌ها و ملزومات اقتصاد کشور است؛ اگر حذف صفر‌های پول ملی عملیاتی شود، هیچ تفاوتی در میزان دریافتی کارمندان ایجاد نخواهد شد و حتی در قیمت کالا‌های اساسی نیز تغییری به‌وجود نمی‌آید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.