پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

November 2019 13 / چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸
اسماعیل زمانی مدیرعامل منطقه آزاد اروند در نشست خبری
کد خبر: ۳۱۸۴۹۲
۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۸
0
در ۶ ماهه نخست سال جاری ورود ماشین آلات و مواد اولیه ۸۶۰ درصد رشد داشته است.

 پول نیوز -  تا این لحظه 650 هزار نفر از هموطنان (ایرانی) و 50 هزار نفر از اتباع خارجی از مرز شلمچه برای راهپیمایی اربعین تردد کرده اند.

 

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند ادامه داد: در تصادفاتی که طی چند روز اخیر رخ داده تعدادی از هموطنان مجروح و یا فوت شدن که شب گذشته جهت انتقال ۳۰۰ مجروح، یک هواپیمای ۳۳۰ در فرودگاه آبادان به زمین نشست که این افراد برای درمان به شهر شیراز منتقل شدند.

 

 زمانی به ظرفیت‌های اقتصادی 2 شهر آبادان و خرمشهر اشاره کرد و گفت: سالیانه تا ۱۵۰ میلیون دلار امکان گردش اقتصادی در بازار آبادان و خرمشهر وجود دارد.

 

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند به صادرات سالانه  ۱.۵ میلیارد دلاری منطقه آزاد اروند اشاره کرد و گفت: فاز دو پالایشگاه آبادان در دست ساخت است و تا دو سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

 

وی همچنین گفت: در ۶ ماهه نخست سال جاری ورود ماشین آلات و مواد اولیه ۸۶۰ درصد رشد داشته است. بیش از ۱۷۰ واحد صنعتی فعال نیز در حال حاضر در منطفه فعال است. در بخش تولید صادراتی طی نیمه نخست امسال ۵۱ درصد رشد داشتیم و به ۸۶ میلیون دلار رسید. تولیدات سرزمین اصلی صادراتی در نیمه اول امسال به ۶۴۰ میلیون دلار با ۱۲۷ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل رسید.

 

در حال تکمیل...

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
نظرسنجی
بله
خیر
من در مرحله اول هم نمی گرفتم.
پرطرفدار