پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۸۴۸۸
۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۴
0
روسیه سرگرم بررسی جایگزین‌هایی برای دلار آمریکا در مبادلات انرژی و استفاده از یورو و روبل برای تسویه پول صادرات انرژی است.

پول نیوز -  مکسیم اورشکین، وزیر اقتصاد روسیه در مصاحبه با روزنامه فایننشیال تایمز اظهار کرد: ما ارز بسیار خوبی داریم که باثبات است. چرا از آن برای مبادلات جهانی استفاده نکنیم؟ ما می‌خواهیم فروش نفت و گاز در مقطعی به روبل انجام شود. مسئله در اینجا هزینه‌های اضافی صادرات با استفاده از این ارزها نیست اما اگر زیرساخت مالی ایجاد شود و هزینه‌های اولیه بسیار اندک باشد، در این صورت چرا نباید این کار را انجام دهیم؟

اورشکین گفت: با در نظر گرفتن محبوبیت اوراق قرضه داخلی در میان سرمایه گذاران خارجی که ۲۹ درصد از اوراق قرضه به روبل را در اختیار دارند، روسیه قادر خواهد بود صادرات انرژی خود را به روبل بفروشد.


روسیه برای صادرات گا زو نفت از روبل و یورو استفاده می کند

روسیه تلاش کرده است از طریق سیاست حذف دلار و جبران تاثیر تحریم‌های آمریکا، آسیب پذیری خود در برابر اقدامات آمریکا را کاهش دهد.

دارایی‌های روسیه پس از وضع نخستین دور تحریم‌های غربی در سال ۲۰۱۴ بر سر الحاق شبه جزیره کریمه از اوکراین به روسیه تحت فشار قرار گرفتند. متعاقب آن واشنگتن به بهانه مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا، این کشور را هدف تحریم‌های بیشتری قرار داد.

آمریکا در اوت خرید اوراق قرضه دولتی یورو که از سوی روسیه منتشر شده است را برای بانکهای آمریکایی ممنوع کرد. وزارت دارایی روسیه ماه گذشته اعلام کرد این کشور روی فروش اوراق قرضه بیشتر به سرمایه گذاران در آسیا و اروپا متمرکز شده و ممکن است ارزهایی که اوراق قرضه به آنها منتشر می‌شود را تغییر دهد.

بر اساس گزارش رویترز، اورشکین به فایننشیال تایمز گفت: روسیه قصد دارد روابط تجاری دوجانبه با اتحادیه اروپا را تقویت کند اما تا زمانی که این بلوک دسترسی روسیه به بازارش را تسهیل نکند، بعید است با صادرات مواد غذایی اروپایی موافقت کند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.