پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

یک اقتصاددان در گفتگو با پول نیوز؛
کد خبر: ۳۱۸۴۸۰
۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۵
0
تفکیک وزارتخانه به هیچ وجه توجیه اقتصادی ندارد و تفکیک این وزارتخانه افزایش بار مالی دولت را درپی خواهد داشت.

پول‌نیوز - تشکیل یک وزارتخانه جدید گسست و ناهماهنگی بین حوزه های تولید داخل و بازگانی خارجی ایجاد خواهد کرد.

 

دکتر مهدی حنطه تحلیلگر مسائل اقتصادی در گفتگو با خبرنگار پول نیوز، ضمن مخالفت با تشکیل "وزارت تجارت و خدمات بازرگانی" گفت: تفکیک این دو وزارتخانه ساختارها و مناسبات اداری را دوچندان می کند و در عمل نه تنها بهره‌وری را بیشتر نخواهد کرد بلکه بسیار پایین‌تر از این هم خواهد آمد.

 

تشکیل وزارتخانه بازرگانی توجیه اقتصادی ندارد

 

این اقتصاددان در مخالفت با نظر موافقان تشکیل "وزارت تجارت و خدمات بازرگانی"  مبنی بر این که درحال حاضر وزارت صنعت از چابکی و سرعت عمل لازم برخوردار نیست گفت: یکی از نقاط ضعف در دولت کنونی نبود معاونان قوی در وزارتخانه صنعت و نیز وزارتخانه های دیگر است و این که چابکی و سرعت را باید در حوزه عملکرد دید.

 

وی اظهار کرد: در وضعیت کنونی برای برون رفت از مشکلاتی که در حوزه بازرگانی وجود دارد، توجه دولت در هماهنگی بین تولیدات داخلی و واردات است.

 

حنطه ادامه داد: تفکیک وزارتخانه به هیچ وجه توجیه اقتصادی ندارد و تفکیک این وزارتخانه افزایش بار مالی دولت را درپی خواهد داشت.

 

به گزارش پول نیوز، اوایل ماه جاری نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ۱۳۲ رای موافق، ۷۸ رای مخالف و ۸ رای ممتنع با کلیات طرح تشکیل "وزارت تجارت و خدمات بازرگانی" موافقت کردند.

 

بر مبنای ماده واحده این طرح؛ از تاریخ تصویب این قانون، احکام مربوط به ادغام 2 وزارتخانه «بازرگانی» و «صنایع و معادن» در قانون تشکیل دو وزارتخانه «تعاون، کار و رفاه اجتماعی» و «صنعت، معدن و تجارت» مصوب هشتم تیر ۱۳۹۰ لغو و وزارت بازرگانی تشکیل می شود.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.