پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

مدیرعامل کارگزاری بانک آینده اعلام کرد:
کد خبر: ۳۱۸۴۵۹
۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۰
0
مدیرعامل کارگزاری «بانک آینده» گفت: بدون در نظر گرفتن تجدید ارزیابی سهام، بازار تا آخر مهرماه در فاز صعودی باقی خواهد ماند و بعد از آن تا آمدن گزارش‌های ۹ ماهه به استراحت می‌پردازد.

به گزارش پول نیوز، احمد اشتیاقی ضمن بیان این مطلب گفت: سهم‌های بنیادین در حال حاضر P/E‌های زیر چهار دارند و اکنون با توجه به انتشار گزارش‌های ۶ ماهه نشان می‌دهد که سود خوبی نصیب این سهام شده و باتوجه به این موضوع بازار به استقبال این سهم‌ها رفته‌اند؛ به طور مثال گروه محصولات پتروشیمی و فلزی معدنی در چنین شرایطی هستند.
وی در ادامه افزود: سهم‌های بنیادی عمدتا صادرات محور بوده و بازار به این یقین رسیده است که بنا به شرایط اخیر (کاهش نرخ ارز) سود این شرکت‌ها ریزش نکرده بلکه با افزایش‌هایی هم همراه باشد.
اشتیاقی تصریح کرد: زمزمه‌های تجدید ارزیابی شرکت‌ها به گوش می‌رسد و سرمایه‌گذاران این موضوع را مثبت ارزیابی می‌کنند. این اتفاق در رشد بازار بی‌تاثیر نیست و حتی می‌تواند در بازار اثر مثبت داشته باشد. به طور مثال اگر شرکت‌های باپتانسیل بالا و EPS محور هم مورد تجدید ارزیابی قرار بگیرند، می‌توانند سبب تحرک در بازار شوند.
وی خاطرنشان کرد: برخی از شرکت‌های تولیدی شاید نتوانند از این قانون استفاده زیادی کنند اما؛ این موضوع می‌تواند از نگاه سرمایه‌گذاران موثر واقع شود.
اشتیاقی با رد این ادعا که برخی افزایش‌های بازار حباب گونه است گفت: به نظر من شاخص حباب ندارد، به این معنی که اگر با نگاه سهام بنیادی، شاخص را بررسی کنیم، مشاهده می‌کنیم که شاخص می‌تواند به رشد خود ادامه دهد و ریزش عمیقی نداشته باشد.
این کارشناس بازار سرمایه در خصوص فضای رقابتی میان بازار‌های موازی با بازارسرمایه اظهار داشت: در حال حاضر بازارسرمایه رقیبی ندارد به طوری که در مواجهه با بازار‌های موازی در حالت خنثی قرار گرفته است بنابراین؛ پول کماکان در بازار سرمایه جریان دارد و این موضوع در روند افزایش شاخص تاثیرگذار است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: