پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۸۴۵۰
۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۲
0
در سال آینده برای حمایت از تولید قرار است برای بنگاه ها تخفیفات مالیاتی و کاهش ضرایب مالیاتی در نظر گرفته شود.

پول نیوز - حذف نفت از بودجه جاری دولت در سال آینده موضوعی است که این روزها و در جریان تدوین لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ بارها مطرح شده است؛ به طوری که قرار است منابع ناشی از نفت فقط به بودجه‌های عمرانی اختصاص پیدا کرده و هزینه‌های جاری دولت که عمده آنها را حقوق و دستمزد تشکیل می‌دهد از محل مالیات و سایر درآمدها و همچنین منابعی دیگر که احتمالا یارانه‌های پنهان نیز جزئی از آن خواهد بود، تامین شود.

افزایش درآمدهای مالیاتی از محل ممانعت از فرارها و معافیت‌های مالیاتی و همچنین پایه‌های جدید از منابع پیش‌بینی شده برای جایگزینی نفت است.


سال آینده بنگاه ها مشمول تخفیف مالیاتی می شوند


این در حالی است که بنا بر اعلام نوبخت – رئیس سازمان برنامه و بودجه – مالیات در دو بخش بنگاه و خانوار در بودجه سال آینده دیده خواهد شد که در مورد بنگاه‌ها برای حمایت از تولید حتی قرار است تخفیفات مالیاتی و کاهش ضرایب مالیاتی در نظر گرفته شود.

آنطور که نوبخت توضیح داد قرار است افزایش پایه‌های مالیاتی اعمال شود که مالیات بر عایدی سرمایه مورد توجه قرار دارد ودر قالب لایحه بودجه به مجلس خواهد رفت.

دولت در سال جاری حدود ۳۵۸ هزار میلیارد تومان هزینه جاری داشت که به دلیل کاهش درآمدهای نفتی در ماه‌های ابتدایی دست به اصلاح بودجه زد و در کنار کاهش بودجه عمرانی نزدیک به ۵۰ هزار میلیارد تومان از هزینه‌های جاری کم کرد.

در مجموع بودجه۱۳۹۹ متفاوت از بودجه سال جاری ارائه می‌شود که قرار است بودجه شرکت‌های دولتی در ۱۵ آبان‌ماه و بودجه عمومی در ۱۵ آذرماه به مجلس ارائه شود.

منبع: ایسنا
برچسب ها: بودجه99 ، مالیات ، بنگاه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
نظرسنجی
بله
خیر
من در مرحله اول هم نمی گرفتم.
مشاهده نظرات
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: