پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۸۴۴۳
۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۷
0
این بانک از ابتدای سال جاری تاکنون به سه هزار طرح توسعه ای برای افزایش اشتغال و تولید در کشور تسهيلات پرداخت كرده است.

 پول نیوز - حسين مهری مديرعامل بانک صنعت و معدن اعلام كرد: اين بانك از ابتدای سال جاری تاکنون تسهیلات سرمایه در گردش بیش از ۱۰ هزار واحد تولیدی به مبلغ 54 هزار ميليارد ريال را در راستای تحقق شعار رونق تولید تأمین کرده است.

 

به گزارش گروه بانک و بیمه پول نیوز، مهری ضمن بيان مطلب فوق افزود: پرداخت تسهیلات ثابت و ایجادی نیز در این مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۲۹ درصد افزایش یافته است.

 

پرداخت تسهیلات به 3 هزار طرح برای اشتغال و تولید در بانک صنعت و معدن


دكتر مهري خاطر نشان کرد: این بانک از ابتدای سال جاری تاکنون به سه هزار طرح توسعه ای برای افزایش اشتغال و تولید در کشور تسهيلات پرداخت كرده است.


وي به لحاظ وضعیت منابع و مصارف، اعتبارات و تسهیلات، مطالبات غیرجاری،كارمزدها و ضمانت‌نامه‌ها عملكرد شعب بانك را مورد ارزيابي قرار داد و به تبيين نحوه دستيابي به اهداف تعیین‌ شده طبق برنامه‌ سال 1398 پرداخت.


دكتر مهري با اشاره به تفويض اختيارات بيشتر به مديران استاني بانك تصریح کرد: لازم است تمامی همکاران با عملکردی منسجم و در تعامل مناسب با بخش هاي مرتبط در ستاد براي كسب بالاترين شاخص ها در جذب منابع و كاهش مطالبات بكوشند.


وي عنوان داشت: عدم دقت كافي در بررسي اهليت و صلاحيت متقاضيان تسهيلات، فقدان سیستم اعتبارسنجی مناسب، زمان‌بر بودن اقدامات قانونی بر روی وثایق رهنی، عدم نظارت صحيح و مستمر بر نحوه مصرف تسهیلات و وجود برخی خلاء هاي قانوني از جمله مواردی است که موجب می‌شود مطالبات معوق در بانک افزایش يابد و مديريت بانك با تقويت بخش حقوقي و وصول مطالبات در صدد كاهش مطالبات غيرجاري بانك است .

 

پرداخت تسهیلات به 3 هزار طرح برای اشتغال و تولید در بانک صنعت و معدن


اين مدير ارشد بانكي تصريح كرد: وصول مطالبات بانک صنعت و معدن در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۲۳ درصد افزایش یافته و نیاز است تلاش بیشتری برای وصول این مطالبات انجام شود.


وي در زمینه تکریم ارباب رجوع اظهار داشت: بانكداري همواره بر پایه مشتری مداری و رضایت ذينفعان استوار است و مهارتهای ارتباطی مطلوب كاركنان سبب تشخيص به موقع نياز مشتريان و پاسخ دهي مناسب به اين نيازهاي رو به تحول خواهد شد.


دكتر مهري يادآور شد: پذيراي نظرات و پیشنهادهای همکاران هستیم تا بهره وري و كارايي را در تمامی بخش‌های بانك ارتقاء بخشیم و بازديدها و جلسات مستمر با مديران اين بانك در استانهاي مختلف به این منظور است که همکاران بتوانند مسائل خود را براي شناخت ، ارزيابي و كاهش مشكلات به طور مستقيم مطرح کنند .


وی اظهار داشت: با پشتوانه تخصصي اين بانك اين هدف را دنبال مي كنيم كه بانك به عنوان مشاور در كنار سرمايه گذاران بخش صنعت و معدن كشور نقشي مؤثرتر از گذشته داشته باشد و با ايجاد ساز و كارهاي بانكداري شركتي هر طرح را به صورت پرو‍ژه اي منحصر به فرد مورد بررسي و اجرا قرار دهد.


در پايان اين سفر حسين مهري به اتفاق هيأت همراه از شركت هاي صنايع داروپات شرق، گروه صنعتي بوتان، نيكسان صنعت، آلومينيوم ايران (ايرالكو)، پروفيل اراك، صنايع نخ خمين و شركت كاغذ پاسارگاد مركزي بازديد كرد.


وي در ديدار با مديران اين شركت ها، ضمن بررسي مشكلات واحدهاي توليدي ياد شده در خصوص اعطاي خدمات متنوع بانكي و آسان سازي فرآيند اعطاي انواع تسهيلات در جهت حمايت از توليد اطمينان خاطر داد و ابراز اميدواري كرد شركت هاي منتفع از خدمات بانك صنعت و معدن نسبت به تمركز حسابهاي بانكي و گردش نقدينگي در اين بانك اقدام نمايند.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: