پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۸۴۱۸
۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۹
0
در هفته گذشته شاخص سهام در بازار سرمایه به یکباره سقوط کرد و بازار سبز پوش کاملا رنگ عوض کرده و قرمز شد. این قرمز پوشی برای ایجاد هیجان و ترس در دل سهامداران حقیقی کافی بود.

به گزارش خبرنگار پول نیوز، هفته گذشته بازار سرمایه سهامداران را شوکه کرد. بیش از ۷۰ درصد سهم‌های بازار قرمز پوش شد.
بسیاری از سهامداران حقیقی با این ترس رو به رو شدند که شاید اتفاقات اوایل دهه ۹۰ دوباره رخ دهد و سرمایه‌های ایشان بر باد رود

علی صحرائی مدیرعامل شرکت بورس و اوراق بهادار تهران در گفت و گو با خبرنگار پول نیوز در مورد اتفاقات هفته گذشته بازار سرمایه گفت: ما برخی نماگر‌ها را رصد می‌کنیم که حاکی از این موضوع است که حضور مردم بی سابقه بوده یعنی در گذشته وزن فعالیت افراد حقیقی و حقوقی ۵۰ بوده اما؛ در روز‌های اخیر حتی عدد ۸۵ درصد را هم ثبت کرده اند.
وی ادامه داد: این اعتمادی که مردم به بازار سرمایه کرده اند پتانسیلی است که نگرانی ایشان را کمتر می‌کند و حتی برای عرضه اولیه «کویر» تا همین شب قبل از عرضه نیز مردم در کارگزاری‌ها برای ثبت نام و دریافت کد بورسی حضور چشمگیری داشتند.
مدیرعامل بورس تهران خاطرنشان کرد: البته در هفته گذشته همه بازار هم قرمز پوش نبود و صنایعی را داشتیم که در همین بازار هم بر اساس تحلیل برخی افراد، بهترین فرصت برای خرید بودند.
صحرایی تاکید کرد: بازار بیشتر تابع شرایط بنیادی شرکت‌ها است و ما در پایان تابستان وآغاز مهر ماه با شناسایی سود توسط برخی صنایع رو به رو شدیم که این مهم منفی شدن شاخص در برخی نمادها را توجیح می کرد.

 

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار