رييس اتاق بازرگاني تهران:
کد خبر: ۳۱۸۴۰
۱۴ دی ۱۳۸۹ - ۱۰:۲۰
0
آل اسحاق گفت: هزينه‌هاي ناشي از اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها دور از انتظار نيست و با توجه به گستردگي اين قانون نبايد انتظار داشت كه اقدامات در اين بخش بدون هزينه انجام شود.
پول‌نيوز - رييس اتاق بازرگاني وصنايع و معادن تهران گفت: ‌فاز بعدي هدفمندي يارانه‌ها حمايت از بخش توليد است كه بايد درباره آن واقع بينانه برخورد شود.  
   
به گزارش پول‌نيوز، در چهارمين جشنواره پژوهش بازرگاني افزود: ‌اگر نظام بانكي همراهي جدي نداشته باشد اين بخش با مشكل جدي مواجه مي شود.

وي از هدفمندي يارانه‌ها به عنوان حركتي تاريخي و بزرگ نام برد كه اجراي آن مي تواند بسياري از نابساماني هاي اقتصادي را سامان دهد.

وي با تقدير ازاقدامات وزارت بازرگاني براي تنظيم بازار گفت: اين وزارتخانه در اين عرصه به خوبي وظايف خود را در حوزه تنظيم بازار انجام داد.

آل اسحاق اين موضوع را نيزيادآورشد كه هزينه‌هاي ناشي از اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها دور از انتظار نيست و با توجه به گستردگي اين قانون نبايد انتظار داشت كه اقدامات در اين بخش بدون هزينه انجام شود با اين وجود امتيازات ناشي از اجراي قانون بسيار بيشتر از هزينه‌هاي آن است.

وي سپس در بخشي از سخنان خود گفت: هر تحقيق و مطالعه بايد نقشه راه و ‌استراتژي داشته باشد ولازم است تلفيقي بين پژوهش و صنعت در كشور ايجاد شود تا بتوان موفقيت‌هاي حاصل از انجام پژوهش را در كشور مشاهده كرد.

رييس اتاق تهران، برخورداري از الگوي مناسب را گام نخست كار پژوهشي دانست و ادامه داد: بر اساس اين مدل و الگو مي‌توان شاخص‌هاي كمي و كيفي را شناخت و به راهنماي تدوين استراتژي و يا نقشه راه مناسب رسيد. 
 
معاون برنامه ريزي و امور اقتصادي وزير بازرگاني نیز در این جشنواره گفت: موسسه مطالعات و پژوهشهاي بازرگاني بيش از 100 طرح پژوهشي در حوزه‌هاي مختلف بازرگاني ، صنعت ، كشاورزي و غيره را با موضوع هدفمندي يارانه ها انجام داده است.  
   
محمود دودانگه گفت: با وجود انجام پژوهش‌هاي متعدد ازسوي موسسه مطالعات و پژوهش‌هاي بازرگاني و كسب موفقيت هاي پي درپي، اين موسسه هنوز با نقطه مطلوب فاصله دارد.

وي سپس با تاكيد براينكه نتيجه پژوهش بايد تبديل به راه حل مشكل شود ،‌عنوان كرد : انجام پژوهش مبتني بر نيازي مشخص ،براي رفع مشكل و ارزيابي آن است .

به اعتقاد معاون وزير بازرگاني ، كشور زماني مي تواند به توفيق در اهداف خود نائل شود كه بين نظام پژوهشي و اجرايي تعامل نزديك برقرار بوده و در تعامل با هم مسائل را تحليل و بررسي كنند.

وي از بخش بازرگاني به عنوان ويترين اقتصاد كشور با سهم 18درصدي در اشتغال نام برد و گفت:‌بايد به همين اندازه به توسعه دانش علمي دراين بخش توجه كرد .

دودانگه بابيان اينكه كشور به لحاظ موقعيت خاص جغرافيايي و استراتژيك مي تواند قطب تجاري منطقه و جهان شود، درپايان ‌تعامل علم و عمل در چارچوب نظام تدبير براي حل مسائل در حوزه هاي مختلف را يادآورشد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: