پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۸۳۶۱
۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۷
0
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: صادرات تخم مرغ آزاد است و در این ۷ ماه ۱۴ هزار تن تخم مرغ صادر شده است.

پول نیوز -دکتر مرتضی رضایی در حاشیه دهمین دوره گرامیداشت روز جهانی تخم مرغ در جمع خبرنگاران در رابطه با صادرات تخم مرغ اظهار کرد: چندین ماه است که صادرات تخم مرغ آزاد شده است و نزدیک به ۱۴ هزار تن امسال صادرات تخم مرغ داشته‌ایم، سعی ما بر این است که راه صادرات همیشه باز بماند.

به گزارش گروه کشاورزی پول نیوز، معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به مقاصد صادراتی تخم مرغ کشور اذعان داشت: مقاصد اصلی صادراتی ما کشور عراق و افغانستان است اما باید سعی کنیم با کشورهای دیگر در دنیا هم در این زمینه تعامل کنیم.


صادرات 14 هزار تنی تخم مرغ در 7 ماه

وی خاطرنشان کرد: تولید تخم مرغ یک روند خطی دارد و مرغداران نمی‌توانند یکباره تولید را افزایش یا کاهش دهند اما مصرف تخم مرغ در ماه‌های مختلف و فصول مختلف متغیر است و معمولا شش ماهه دوم سال افزایش مصرف تخم مرغ داریم و ۶۰ درصد از تولید تخم مرغ در این نیمه مصرف می شود، بنابراین باید تمهیدات لازم اندیشیده شود و به انداره این افزایش تقاضا در نیمه دوم تولید کنیم.

رضایی با بیان اینکه میزان مصرف تخم مرغ در ۶ ماهه نخست سال می‌توان به صادرات تخم مرغ و تعامل با بازارهای هدف پرداخت، افزود: در نیمه اول که افزایش تولید داریم میزان مصرف کمتر است و می‌توان در این نیمه با بازارهای صادراتی، بازار را تنظیم کنیم تا تولیدکنندگان متضرر نشوند.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به سرانه مصرف سالانه حدود ۲۰۰ عدد تخم مرغ برای هرنفر در کشور گفت: مصرف سرانه کشورهای دیگر هم حدود ۳۶۵ عدد در سال است که با سرعت رشدی که سالانه در تولید تخم مرغ داریم مطمئن هستیم که به سرانه مصرف مطلوب خواهیم رسید.

رضایی در رابطه با دام‌های پلاک گذاری نشده گفت: با توجه به مصوبه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در خصوص محدودیت حمل دام بدون شناسه و کد هویت گذاری، حمل آن کاملاً ممنوع است و در صورت رصد این نوع دام توسط دستگاه‌های نظارتی به‌عنوان دام قاچاق ضبط خواهد شد.

وی در خصوص صادرات دام سنگین عنوان کرد: با توجه به اینکه چند ماه است قیمت گوشت دام سنگین کاملاً کاهش پیداکرده اگر روند کاهشی ادامه داشته باشد احتمال دارد صادرات آن آزاد شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: