کد خبر: ۳۱۸۳۵۵
۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۰
0
پالایشگاه هندی ریلاینس اینداستریز پس از چهار ماه وقفه، قرار است بارگیری نفت ونزوئلا را در اکتبر ازسربگیرد.

پول نیوز - آمریکا در ژانویه صنعت نفت ونزوئلا را هدف شدیدترین تحریمها قرار داد و واردات نفت این کشور را متوقف کرد. اما به این بسنده نکرد و در اوت تحریمهایش را با تهدید شرکتهای غیرآمریکایی به مجازات در صورت کمک مالی به دولت نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا تشدید کرد.

این تدابیر چندین مشتری بزرگ شرکت نفتی دولتی PDVSA ونزوئلا و اپراتورهای نفتکش را به وحشت انداخت و باعث انباشت نفت به فروش نرفته شد و در نتیجه این شرکت ماه گذشته ناچار شد تولیدش را کاهش دهد.

هندی ها واردات نفت از ونزوئلا را از سر گرفتند

سخنگوی شرکت ریلاینس اعلام کرد این شرکت اجازه یافته است سوختهای مجاز تحت تحریم‌های آمریکا از جمله دیزل را برای ونزوئلا تامین کند و در قبال محصولات نفتی، نفت خام این کشور را دریافت کند.

بنا بر اسناد و آمار کشتیرانی که توسط رفینیتیو آیکان گردآوری شده است، شرکت ملی نفت چین و زیرمجموعه‌های این شرکت خرید نفت ونزوئلا را در اوت متوقف کردند. سایرین از جمله ریلاینس تا همین اواخر نفت ونزوئلا را از شرکت روس نفت روسیه خریداری می کردند.

ریلاینس به نفت ترش سنگین ونزوئلا نیاز دارد زیرا پالایشگاههای این شرکت برای فرآوری این نوع نفت تجهیز شده‌اند. تحریمهای آمریکا علیه ونزوئلا و ایران، دسترسی پالایشگاهها به این گرید نفتی را دشوارتر کرده است.

طبق اسناد شرکت PDVSA، شرکت ریلاینس دو کشتی برای بارگیری نفت در اواخر اکتبر به بندر خوزه ونزوئلا فرستاده است. این نفتکشها در حال عبور از کانال سوئز هستند.

شرکت انی ایتالیا نیز یک نفتکش سوئزمکس برای بارگیری یک میلیون بشکه نفت سنگین Merey ونزوئلا در اواسط اکتبر، اعزام کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، شرکت PDVSA باید حدود ۳۹ میلیون بشکه ذخایر نفت به فروش نرفته که این شرکت را مجبور کرده تولیدش را کاهش دهد و بلندینگ نفت را متوقف کند را کاهش دهد و خرید نفت از سوی شرکت ریلانس می تواند به کاهش سطح ذخایر نفت ونزوئلا کمک کند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
کلیات بودجه ۹۹ از سوی نمایندگان رد شد
با رای اکثریت نمایندگان کلیات بودجه سال آینده کل کشور رد شد.