کد خبر: ۳۱۸۳۰۴
۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۷
0
پس از اعلام تحریم‌های جدید آمریکا ضد چین، بر روی 28 شرکت تکنولوژی چینی و ویزا ندادن به برخی از مقامات چینی بار دیگر شاخص‌های بورسی در سراسر جهان با ریزش‌های سنگینی مواجه شدند.

پول نیوز - در وال استریت شاخص‌ها به شدت ریزشی بودند تا جایی که شاخص "داوجونز ایدانستریال اوریج" ۱.۱۹ درصد عقب‌نشینی کرد و به ۲۶ هزار و ۱۶۴.۰۴ واحد رسید، شاخص " اس اند پی ۵۰۰" با ۱.۵۶ درصد کاهش تا سطح ۲۸۹۳.۰۶ واحدی پایین رفت و دیگر شاخص مهم بورسی یعنی " نزدک کامپوزیت" با سقوط ۱.۶۷ درصدی در سطح ۷۸۲۳.۸۷ واحدی بسته شد.

در دیگر مناطق جهان و در معاملات بازارهای بورس در اروپا، روند صعودی کاملا متوقف شد تا جایی که شاخص " فوتسی ۱۰۰" بورس لندن با ریزش ۰.۷۶ درصدی تا ۷۱۴۳.۱۵ واحد پایین رفت، دیگر شاخص‌های مهم بورسی در اروپا نیز ریزشی بودند؛ به گونه‌ای که شاخص " کک ۴۰" بورس پاریس با سقوط ۱.۱۴ درصدی در سطح ۵۴۵۶.۶۲ واحد بسته شد و شاخص " دکس ۳۰" بورس فرانکفورت در آلمان با کاهش ۱.۰۵ درصدی و ایستادن در سطح ۱۱ هزار و ۹۷۰.۲۰ واحدی به کار خود خاتمه داد. در مادرید شاخص " ایبکس ۳۵" حدود ۱.۱۵ درصد پایین رفت و به ۸۹۴۰.۱۰ واحد رسید.


تمامی بورس ها در جهان سقوط کردند

از سوی دیگر در معاملات بورس‌های آسیا، شاخص " نیک کی ۲۲۵" بورس توکیو ژاپن با ریزش ۰.۶۶ درصدی تا سطح ۲۱ هزار و ۴۴۵.۷۰ واحدی پایین رفت، شاخص " هانگ سنگ" بورس هنگ کنگ با کاهش ۰.۸۹ درصدی به ۲۵ هزار و ۶۶۲.۳۹ واحد رسید. در چین شاخص " شانگهای کامپوزیت " با ریزش ۰.۲۲ درصدی در سطح ۳۸۲۹.۰۹ واحد بسته شد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: