پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۸۳۰۴
۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۷
0
پس از اعلام تحریم‌های جدید آمریکا ضد چین، بر روی 28 شرکت تکنولوژی چینی و ویزا ندادن به برخی از مقامات چینی بار دیگر شاخص‌های بورسی در سراسر جهان با ریزش‌های سنگینی مواجه شدند.

پول نیوز - در وال استریت شاخص‌ها به شدت ریزشی بودند تا جایی که شاخص "داوجونز ایدانستریال اوریج" ۱.۱۹ درصد عقب‌نشینی کرد و به ۲۶ هزار و ۱۶۴.۰۴ واحد رسید، شاخص " اس اند پی ۵۰۰" با ۱.۵۶ درصد کاهش تا سطح ۲۸۹۳.۰۶ واحدی پایین رفت و دیگر شاخص مهم بورسی یعنی " نزدک کامپوزیت" با سقوط ۱.۶۷ درصدی در سطح ۷۸۲۳.۸۷ واحدی بسته شد.

در دیگر مناطق جهان و در معاملات بازارهای بورس در اروپا، روند صعودی کاملا متوقف شد تا جایی که شاخص " فوتسی ۱۰۰" بورس لندن با ریزش ۰.۷۶ درصدی تا ۷۱۴۳.۱۵ واحد پایین رفت، دیگر شاخص‌های مهم بورسی در اروپا نیز ریزشی بودند؛ به گونه‌ای که شاخص " کک ۴۰" بورس پاریس با سقوط ۱.۱۴ درصدی در سطح ۵۴۵۶.۶۲ واحد بسته شد و شاخص " دکس ۳۰" بورس فرانکفورت در آلمان با کاهش ۱.۰۵ درصدی و ایستادن در سطح ۱۱ هزار و ۹۷۰.۲۰ واحدی به کار خود خاتمه داد. در مادرید شاخص " ایبکس ۳۵" حدود ۱.۱۵ درصد پایین رفت و به ۸۹۴۰.۱۰ واحد رسید.


تمامی بورس ها در جهان سقوط کردند

از سوی دیگر در معاملات بورس‌های آسیا، شاخص " نیک کی ۲۲۵" بورس توکیو ژاپن با ریزش ۰.۶۶ درصدی تا سطح ۲۱ هزار و ۴۴۵.۷۰ واحدی پایین رفت، شاخص " هانگ سنگ" بورس هنگ کنگ با کاهش ۰.۸۹ درصدی به ۲۵ هزار و ۶۶۲.۳۹ واحد رسید. در چین شاخص " شانگهای کامپوزیت " با ریزش ۰.۲۲ درصدی در سطح ۳۸۲۹.۰۹ واحد بسته شد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار