پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۸۲۵۴
۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۰۱:۱۶
0
مسافران چینی بیشتر در بازارهای نوظهور مسیر طرح کمربند و جاده هزینه کرده‌اند که دلیل آن روابط تجاری و سرمایه گذاری قوی تر با این بازارها است.

پول نیوز -  گزارش جدید سازمان دولتی ارز خارجی چین نشان می دهد که گردشگران این کشور 127.5 میلیارد دلار در نیمه اول سال 2019 در خارج از کشورشان خرج کرده اند. چین از 2012 جایگاه برتر را در بازار گردشگری جهانی دارد.

طبق این گزارش، بیشتر سهم پول این گردشگران چینی در آسیا خرج شده است که به 54 درصد می‌رسد. سهم آمریکا با 24 درصد دوم است و پس از آن اروپا با 13 درصد قرار دارد.گردشگران چینی 128 میلیارد دلار در خارج از کشورشان خرج کرده اند

مسافران چینی بیشتر در بازارهای نوظهور مسیر طرح کمربند و جاده هزینه کرده‌اند که دلیل آن روابط تجاری و سرمایه گذاری قوی تر با این بازارها است. اطلاعات نشان می دهد گردشگران چینی در نیمه اول سال میلادی جاری 15 میلیارد دلار در این کشور ها خرج کرده اند.

خرید یک جزء اصلی از هزینه گردشگران است و گردشگران چینی معروفند که هزاران دلار برای برندهای خارجی لوکس هزینه می کنند.

به گزارش سازمان جهانی گردشگری متعلق به سازمان ملل، چین بیشترین رشد را در بازار گردشگری جهان دارد و نقشی اساسی در توسعه این بخش بازی می‌کند. این سازمان پیش بینی می کند تعداد مسافران در جهان تا 2030 از 1.8 میلیارد می گذرد.

منبع: تسنیم
برچسب ها: گردشگری ، چین
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار