پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۸۲۴۲
۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۶
0
علاوه بر این با توجه به آنکه هم اکنون عملیات ساخت حدود 170 هزار واحد مسکونی از مجموع 400 هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن آغاز شده است، زمین های مورد نیاز برای احداث این واحدها تامین و آماده سازی شده است و مطابق با اعلام مقام عالی وزارت راه و شهرسازی سیاست تعریف شده آن است که تمام واحدها تا پایان دولت دوازدهم احداث،تکمیل و تحویل متقاضیان شود.

پول نیوز - سرپرست معاونت امور مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی صندوق پس انداز مسکن یکم را یکی از مهمترین مسیرهای اتصال خانه اولی ها به پروژه های طرح اقدام ملی مسکن اعلام کرد.

 

به گزارش گروه بانک و بیمه پول نیوز، محمود محمودزاده،سرپرست معاونت امور مسکن وساختمان وزارت راه وشهرسازی اعلام کرد: یکی از نکات ویژه ای که در طرح اقدام ملی مسکن وجود دارد و وزیر راه وشهرسازی نیز آن را اعلام کرده و بر آن تاکید دارد تفاهمی است که میان وزارت راه وشهرسازی و بانک مسکن در این زمینه به عمل آمده است؛ مبنی بر آنکه متقاضیان و سپرده گذاران صندوق پس انداز مسکن یکم به طرح اقدام ملی مسکن متصل شوند و از این طریق بتوانند واحدهای مسکونی مورد نیاز خود را خریداری و تملک کنند.

 

صندوق یکم، مسیر اتصال خانه اولی ها به طرح اقدام ملی مسکن

 

وی افزود:با توجه به اینکه این واحدها با نرخ های متعارف به متقاضیان عرضه می شود خانه اولی ها می توانند از بین این واحدها انتخاب بهتر و مناسب تری داشته باشند.

 

محمودزاده خاطرنشان کرد: این اقدام می تواند جریان خانه دار شدن خانه اولی ها را تسریع کند؛ نکته مهمی که در این باره وجود دارد آن است که خانه اولی ها می توانند با انتخاب خودشان در سراسر کشور واحد مورد نیاز و موردنظرشان را خریداری کنند؛ همچنین در این طرح امکان پیش خرید واحدها از سوی خانه اولی ها و تحویل آن ها پس از اتمام دوره ساخت وجود دارد که این شیوه خرید مسکن نیز به جهت ایجاد فرصت برای تکمیل آورده و قیمت واحد ساخته شده برای خانه اولی ها مزیت مهمی محسوب می شود.

 

وی خاطرنشان کرد: نکته مهم دیگری که در این زمینه وجود دارد آن است که در قالب این طرح زمین های دولتی و اراضی در اختیار سازمان ها،نهادها و وزارتخانه ها در اختیار وزارت راه وشهرسازی قرار گرفته و عملیات ساخت مسکن در این اراضی که عمدتا در محدوده داخلی شهرها قرار دارند آغاز می شود.

 

محمودزاده با بیان اینکه هم اکنون اراضی در اختیار وزارت راه وشهرسازی به سرعت در حال آماده سازی است تا واحدهای مسکونی تعریف شده در قالب طرح اقدام ملی مسکن بر روی آن ها احداث شود گفت: علاوه بر این با توجه به آنکه هم اکنون عملیات ساخت حدود 170 هزار واحد مسکونی از مجموع 400 هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن آغاز شده است، زمین های مورد نیاز برای احداث این واحدها تامین و آماده سازی شده است و مطابق با اعلام مقام عالی وزارت راه و شهرسازی سیاست تعریف شده آن است که تمام واحدها تا پایان دولت دوازدهم احداث،تکمیل و تحویل متقاضیان شود.

 

وی با اشاره به جزییات برخی پروژه هایی که در فاز جدید طرح اقدام ملی مبنی بر شروع عملیات ساخت حدود 100 هزار واحد مسکونی در سراسر کشور در هفته دولت با فرمان رییس جمهوری کلنگ زنی شد، خاطرنشان کرد:یکی از این پروژه ها ساخت 3500 واحد مسکونی در شهر تهران و در منطقه تهرانسر است که عملیات اجرایی آن در هفته دولت آغاز شد؛البته ظرفیت ساخت وساز در اراضی در اختیار وزارت راه وشهرسازی در این محله بیش از این تعداد است که به زودی از این ظرفیت ها برای ساخت واحدهای مسکونی بیشتر استفاده خواهد شد.


سرپرست معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی ادامه داد: با توجه به این که این پروژه به صورت مشارکتی در حال احداث است در مراحل بعدی در قالب انتشار فراخوان مشارکت،شرکای دیگری در نقش سرمایه گذار و سازنده به پروژه ملحق شده و بر روی این اراضی در نقش شریک دولت اقدام به سرمایه گذاری برای ساخت واحدهای مسکونی و در نهایت عرضه آن ها به بازار مسکن می کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.