پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۸۲۱۱
۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۸
0
سال گذشته و در ادامه آن در سال جاری بیش از90 درصد پرداختی ها به بخش کشاورزی و فعالیت های وابسته اختصاص داشته است.

پول نیوز - آیین تودیع و معارفه مدیر شعب بانک کشاورزی در استان آذربایجان غربی روز دوشنبه 15 مهر با حضور مهندس داور ماهی کار رئیس هیات مدیره بانک ، جمعی از مسئولان و مقامات استانی و روسای شعب تابعه بانک در استان برگزار شد .

 

به گزارش گروه بانک و بیمه پول نیوز، در این مراسم ماهی کار با بیان این که سهم بخش کشاورزی در تولید ناخالص داخلی به قیمت های سال1390 بیش از هفتاد میلیارد دلار است اظهار داشت: سهم بخش کشاورزی در ارزش افزوده کسب و کار با ارتباطات پسین و پیشین با سایر بخش های اقتصادی بیش از 32 درصد است .

 

 

وی افزود: مطالعات نشان می دهد که خواستگاه اصلی بخش کشاورزی ایران مناطق روستائی است و حدود81.6 درصد ارزش فعالیت های اقتصادی در روستا مربوط به تولید و18.4 درصد مربوط به خدمات مولد است و این ویژگی ها سرمایه گذاری در امور زیربنایی در این بخش را اجتناب ناپذیر کرده است .

 

ماهی کار تصریح کرد: در بخش کشاورزی بیشترین پرداخت تسهیلات مربوط به بانک کشاورزی بوده است ، به گونه ای که طی سال گذشته و در ادامه آن در سال جاری بیش از90 درصد پرداختی ها به بخش کشاورزی و فعالیت های وابسته اختصاص داشته است؛ ضمن این که به منظور خدمت رسانی هرچه بهتر ، بیش ازدو سوم شعب بانک کشاورزی در مناطق تولید محصولات کشاورزی واقع شده است .

 

رئیس هیئت مدیره بانک کشاورزی افزود: در ارتقاء کل تولید بخش کشاورزی از26 میلیون تن در اول انقلاب به122 میلیون تن در پایان سال1397 عوامل عدیده ای چون سرمایه نقش داشته اند که این مهم به دلیل حمایت های بی نظیر بانک کشاورزی محقق شده است .

 

وی با بیان این که پرداخت تسهیلات در بخش آبیاری تحت فشار از جمله اولویت های بانک کشاورزی است گفت: 2.2 میلیون هکتار از اراضی کشاورزی با حمایت تسهیلاتی بانک، تحت پوشش شبکه های آبیاری قرار گرفته است .

 

ماهی کار در ادامه گفت: نگاه کلان نظام بانکی و بانک کشاورزی این است که برای رشد اقتصادی و تحقق منویات مقام معظم رهبری در بخش اقتصادی سهم ارزنده ای داشته باشند و بانک کشاورزی با حمایت از تولید و فعالان مربوطه توانسته است فرصت های شغلی موجود را حفظ و فرصت های اشتغال جدید را فراهم کند.

 

وی با طرح موضوع بهره وری ، عوامل و موانع موجود در این مسیر را یادآوری و اشاره کرد: هدر رفت استعدادها و سرمایه انسانی یکی از کلیدی ترین موانع در مسیر بهره وری است و بانک کشاورزی به عنوان سازمان بهره ور با شناخت استعدادها، ظرفیت ها و توانایی های سرمایه انسانی، برنامه های عدیده ای را به منظور بهره ور شدن در دستور کار خود قرار داده است که ما را در ارائه خدمات برتر کمک می کند .

 

رئیس هیئت مدیره بانک کشاورزی ضمن قدردانی از تلاش های سه ساله بهنام شهدی در سمت مدیریت شعب بانک کشاورزی در استان آذربایجان غربی گفت: وی از معدود مدیرانی بود که شناخت کافی در ارتباط با اهداف و ماموریت های سازمانی داشت و توانست در جمیع شاخص های مورد ارزیابی مدیریت ، جایگاه این استان را از رتبه 19 در سال 1394 به رتبه اول در سال 1397 برساند .

 

وی در ادامه مهندس ایزدیار را به عنوان مدیر جدید شعب بانک کشاورزی در استان آذربایجان غربی معرفی و عنوان کرد: ایزدیار با داشتن بیش از 25 سال سابقه کار در بانک، فعالیت های خود را به عنوان کارشناس از شعبه آغاز و در ادامه در مدیریت در پست ها و مناصب مختلف از جمله امور بیمه ، بخش اعتبارات و وصول مطالبات و بانکداری شرکتی خدمت کرد و از امروز بر اساس حکم صادره از سوی مدیرعامل این بانک مسئولیت هدایت و راهبری شعب استان را عهده دار می شود.

 

ماهی کاردر پایان اظهار امیدواری کرد با همدلی و همراهی همه همکاران بانک و با برنامه های مترقی مدیر جدید بتوانیم مسیرتعالی و پیشرفت را بیش از پیش در این استان طی کنیم و شاهد رشد و شکوفایی اقتصادی بخش کشاورزی باشیم .

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: