پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۸۱۴۸
۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۰
0
رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا گفت: در کنار برنامه‌ریزی و نظارت در حوزه امور اجرایی، رویکرد تولید فکر و اندیشه با هدف پیشگیری را در دستور کار خود قرار داده ایم.

پول نیوز - ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و انجمن علمی تجارت الکترونیکی ایران برای گسترش همکاری‏ها و فعالیت‏های علمی، آموزشی و تحقیقاتی و همچنین توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات تفاهم‌نامه امضا کردند.

 

به گزارش پول نیوز، به منظور توسعه و تحکیم همکاری‏‌ها و فعالیت‏های علمی، آموزشی و تحقیقاتی و همچنین توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات به ویژه در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز از طریق همفکری و همکاری‏های آموزشی – پژوهشی، تفاهم‏نامه ‏ای فی‏مابین ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و انجمن علمی تجارت الکترونیکی ایران با حضور جمعی از اساتید دانشگاه‌ها و مراکز علمی معتبر کشور و متخصیص و اعضای این انجمن به امضا رسید.

 

انعقاد تفاهم‏‌نامه همکاری ستاد و انجمن علمی تجارت الکترونیکی ایران


مویدی خرم‌آبادی رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا با بیان اینکه در کنار برنامه‌ریزی و نظارت در حوزه امور اجرایی، رویکرد تولید فکر و اندیشه با هدف پیشگیری را در دستور کار خود قرار داده ایم، افزود: تعامل با مراکز و انجمن‌های علمی در راستای همین هدف است.


مویدی با بیان اینکه تمرکز فکری ستاد برخاسته از تفکر علمی در سطوح مختلف بوده و ارتباطات لازم با محافل علمی برقرار شده است، ادامه داد: نگاه و رویکرد دولت نیز در حوزه مبارزه با مفاسد اقتصادی، علمی و مبتنی بر اقدامات پیشگیرانه است.


وی با تاکید بر هوشمندسازی و بهبود تجارت الکترونیک با هدف شفاف‌سازی، گفت: قرار دادن فرایندهای تجاری در ویترینی شیشه‌ای که تحت نظارت مردم و مسئولین باشد به هدف اصلی ستاد در بحث پیشگیری تبدیل شده است.


مفتح رییس هیئت مدیره انجمن تجارت الکترونیک نیز با ابراز خرسندی از رویکرد جدید ستاد گفت: تغییر رویکرد ستاد به‌سمت پیشگیری در دوران مدیریت فعلی اقدامی مبارک است که می‌تواند با کشف و اصلاح روش‌ها و فرایندهای فسادزا در این عرصه تجربه موفقی داشته باشد.


مفتح با اشاره به اهمیت ایجاد بسترهای دریافت آمار و اطلاعات از منابع مستقل، افزود: ستاد نیز باید با بهره‌گیری و استفاده از بسترهای الکترونیک وآی‌تی، ضمن ایجاد شفافیت در گردش آمار و اطلاعات نسبت به افزایش هزینه قاچاق اقدام کند.


وی فرهنگسازی، اشتراک‌گذاری دانش، حمایت از کارهای علمی و پژوهشی و پایان‌نامه ها را از دیگر اقدامات موثر در این حوزه برشمرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
نظرسنجی
کم ریسک ترین بازار برای سرمایه گذاری کدام است؟
بازار سرمایه
بانک ها
ارز
طلا و سکه
مَسکن
خودرو
هیچکدام
پرطرفدار