پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۸۱۴۸
۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۰
0
رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا گفت: در کنار برنامه‌ریزی و نظارت در حوزه امور اجرایی، رویکرد تولید فکر و اندیشه با هدف پیشگیری را در دستور کار خود قرار داده ایم.

پول نیوز - ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و انجمن علمی تجارت الکترونیکی ایران برای گسترش همکاری‏ها و فعالیت‏های علمی، آموزشی و تحقیقاتی و همچنین توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات تفاهم‌نامه امضا کردند.

 

به گزارش پول نیوز، به منظور توسعه و تحکیم همکاری‏‌ها و فعالیت‏های علمی، آموزشی و تحقیقاتی و همچنین توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات به ویژه در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز از طریق همفکری و همکاری‏های آموزشی – پژوهشی، تفاهم‏نامه ‏ای فی‏مابین ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و انجمن علمی تجارت الکترونیکی ایران با حضور جمعی از اساتید دانشگاه‌ها و مراکز علمی معتبر کشور و متخصیص و اعضای این انجمن به امضا رسید.

 

انعقاد تفاهم‏‌نامه همکاری ستاد و انجمن علمی تجارت الکترونیکی ایران


مویدی خرم‌آبادی رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا با بیان اینکه در کنار برنامه‌ریزی و نظارت در حوزه امور اجرایی، رویکرد تولید فکر و اندیشه با هدف پیشگیری را در دستور کار خود قرار داده ایم، افزود: تعامل با مراکز و انجمن‌های علمی در راستای همین هدف است.


مویدی با بیان اینکه تمرکز فکری ستاد برخاسته از تفکر علمی در سطوح مختلف بوده و ارتباطات لازم با محافل علمی برقرار شده است، ادامه داد: نگاه و رویکرد دولت نیز در حوزه مبارزه با مفاسد اقتصادی، علمی و مبتنی بر اقدامات پیشگیرانه است.


وی با تاکید بر هوشمندسازی و بهبود تجارت الکترونیک با هدف شفاف‌سازی، گفت: قرار دادن فرایندهای تجاری در ویترینی شیشه‌ای که تحت نظارت مردم و مسئولین باشد به هدف اصلی ستاد در بحث پیشگیری تبدیل شده است.


مفتح رییس هیئت مدیره انجمن تجارت الکترونیک نیز با ابراز خرسندی از رویکرد جدید ستاد گفت: تغییر رویکرد ستاد به‌سمت پیشگیری در دوران مدیریت فعلی اقدامی مبارک است که می‌تواند با کشف و اصلاح روش‌ها و فرایندهای فسادزا در این عرصه تجربه موفقی داشته باشد.


مفتح با اشاره به اهمیت ایجاد بسترهای دریافت آمار و اطلاعات از منابع مستقل، افزود: ستاد نیز باید با بهره‌گیری و استفاده از بسترهای الکترونیک وآی‌تی، ضمن ایجاد شفافیت در گردش آمار و اطلاعات نسبت به افزایش هزینه قاچاق اقدام کند.


وی فرهنگسازی، اشتراک‌گذاری دانش، حمایت از کارهای علمی و پژوهشی و پایان‌نامه ها را از دیگر اقدامات موثر در این حوزه برشمرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
نظرسنجی
آیا با تصمیم دولت برای معاف کردن سلبریتی ها از مالیات موافقید؟
بله
خیر
مشاهده نظرات
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: