پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

حفر خوش‌بینی در دریا و خشکی؛
کد خبر: ۳۱۸۱۳۶
۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۴
0
روند درآمدزایی «حفاری» در نیمه اول سال 98 چندان مطالق انتظارات پیش نرفته است.

پول‌نیوز - شرکت «حفاری شمال» در شهریور ماه رشد خوبی در ثبت درآمد داشته و توانسته به 74 میلیارد تومان دست یابد؛ این در حالی است که در مرداد ماه 63 میلیارد تومان و در تیر ماه 40 میلیارد تومان درآمدزایی داشته است. به این ترتیب، جمع درآمدهای شرکت در 6 ماهه نخست سال 98 به 330 میلیارد تومان رسید. شایان ذکر است که در 6 ماهه اول سال 97 درآمد 585 میلیارد تومانی به بار نشسته بود. به طور کلی، رقم درآمدهای نیمه نخست سال جاری شرکت «حفاری شمال» معادل 40 درصد درآمد کل سال 97 است.


«حفاری شمال» پا پس می کشد!


به گزارش واحد تحلیل و ارزیابی پول نیوز (تاپ)،  در مجموع، می توان چنین گفت که این شرکت هنوز نتوانسته به مانند سال گذشته فعالیت داشته باشد و نسبت به گذشته عقبگرد دارد. در چنین شرایطی، شرکت در گزارش مالی اخیر خود پیش بینی کرده که در پایان سال بتواند به درآمد 958 میلیارد تومانی دست یابد که 15 درصد بیش از درآمد تحقق یافته سال گذشته است.


با توجه به تصویر بالا و روند درآمدزایی در نیمه اول سال، به نظر می رسد پیش بینی «حفاری شمال» خوش بینانه است و در حال طبیعی توان تحقق 850 میلیارد تومان درآمد را خواهد داشت؛ مگر آن که قراردادهای جدید به فعالیت های کنونی شرکت افزوده شود و مسیرهای درآمدزایی تازه باز شود.

برچسب ها: حفاری ، درآمد ، بورس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار