پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۸۱۲۷
۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۸
0
چین از زمان ازسرگیری خرید طلا در دسامبر سال گذشته، بیش از 100 تن از این فلز گرانبها را به ذخایر خود اضافه کرده است و یکی از بزرگترین دارندگان رسمی طلا در جهان است.

پول‌نیوز - در شرایطی که کند شدن اقتصاد جهان، جنگ تجاری و کاهش نرخ بهره تقاضای سرمایه گذاری در طلا را افزایش داده است، ذخایر این فلز گرانبها در چین در ماه سپتامبر به بالاترین حد طی 6 سال گذشته رسید. بانک‌های مرکزی در بازارهای نوظهور از اصلی‌ترین خریداران طلا بوده‌اند. طبق گفته سوکی کوپر، تحلیلگر فلزات گرانبها در بانک استاندارد چارترد، خرید رسمی طلا احتمالاً افزایش می‌یابد چون سیاست‌های محافظه‌کارانه و نگرانی‌های ژئوپولیتیکی تقاضا برای آن را بالا می‌برد.

چین از زمان ازسرگیری خرید طلا در دسامبر سال گذشته، بیش از 100 تن از این فلز گرانبها را به ذخایر خود اضافه کرده است و یکی از بزرگترین دارندگان رسمی طلا در جهان است.


ذخایر طلا

بانک مرکزی چین در ماه گذشته طلای بیشتری خرید و ذخایر طلای خود را در سپتامبر به 62.64 میلیون اونس رساند. ذخایر طلای چین در ماه اوت 62.45 میلیون اونس گزارش شده بود. بر مبنای تن، آخرین طلای اضافه‌شده به ذخایر چین 5.9 تن بود، قبل از آن، این کشور حدود 99.8 تن طلا طی 9 ماه گذشته به ذخایر خود اضافه کرده بود.

با توجه به روابط خصمانه با آمریکا، چین نیاز به پشتوانه‌ای در مقابل داراییهای بالای دلار خود دارد و طلا همین کار را برای آن انجام می‌دهد. در حالی که مذاکرات بین واشنگتن و پکن در همین هفته آغاز می‌شود، به‌نظر می‌رسد مقامات چینی چندان تمایلی به یک توافق گسترده ندارند.

روسیه هم به‌همراه چین ذخایر طلای خود را افزایش می‌دهد. شورای جهانی طلا اعلام کرد در شش ماه اول سال جاری میلادی، بانک‌های مرکزی سراسر جهان 374.1 تن طلا خریداری کرده‌اند و تقاضا برای این فلز گران‌بها به بالاترین حد طی سه سال گذشته رسیده است.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار