پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

January 2020 29 / چهارشنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۸
کد خبر: ۳۱۸۰۴۵
۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۹
0
همواره شرکت های در شرف عرضه اولیه گزارش های مطلوبی ارائه می کنند که شرکت فولاد سپید فراب کویر نیز از این قاعده مستثنی نیست.

پول‌نیوز - یکی از شرکت هایی که در صف عرضه اولیه قرار دارد و به زودی طعم حضور در بازار دوم بورس اوراق بهادار را می چشد، شرکت تولیدی فولاد سپید فراب کویر است.

به گزارش واحد تحلیل و ارزیابی پول نیوز (تاپ)، این شرکت با سرمایه 240 میلیارد تومانی، از زمان شروع فعالیت خود در سال 1379، بیش از 327 میلیارد تومان سود، انباشته کرده است.


این فولادساز به بازارهای خارجی خیره مانده است

شرکت تولیدی فولاد سپید فراب کویر در سال مالی منتهی به اسفند ماه 97 با حاشیه سود ناخالص 23 درصدی و خالص 16 درصدی، بیش از 2374 میلیارد تومان درآمد کسب کرد.

در عملکرد دوره 3 ماهه نخست سال مالی 98 رشد جالب توجه 95 درصدی در امر درآمدزایی رقم خورده و این شرکت توانسته 884 میلیارد ريال درآمد برای خود کنار بگذارد.

در سایر بخش های عملیاتی و غیرعملیاتی فعالیت چندانی مشاهده نمی شود و به نظر فضای آرامی بر علمیات شرکت سیطره دارد.


این فولادساز به بازارهای خارجی خیره مانده است

با توجه به سود مطلوب شناسایی شده در نیمه نخست سال جاری و همچنین ثبت درآمد 1952 میلیارد تومانی در همین مدت، انتظار از تحقق سود بالاتر از سال 97 چندان بی مورد نیست. این نکته را نیز باید مدنظر داشت که «کویر» در بازارهای خارجی نیز حضور دارد و در حالی که در سال 97 نسبت صادرات به کل فروش 12 درصد بود، این نسبت در 3 ماهه نخست سال 98 به 18 درصد افزایش یافته است. بنابراین، در صورتی که موانع صادرات برطرف و مسیرهای رفت و آمد به بازارهای خارجی هموار شود، قدرت درآمدزایی «کویر» بیش از پیش افزایش خواهد یافت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.