پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

October 2019 23 / چهارشنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۸
کد خبر: ۳۱۸۰۳۷
۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۱
0
نایب رئیس اتحادیه تولید و صادرکنندگان نساجی و پوشاک از قاچاق 2.5 میلیارد دلاری پوشاک به کشور خبر داد.

پول‌نیوز - بهرام شهریاری نایب رئیس اتحادیه تولید و صادرکنندگان نساجی و پوشاک، با اینکه مصرف پوشاک در کشور سالیانه حدود ۸ میلیارد دلار است، گفت: ۵.۵ میلیارد دلار از این میزان در کشور تولید می‌شود و ۲.۵ میلیارد دلار از طریق قاچاق تامین می‌شود.

نایب رئیس اتحادیه تولید و صادرکنندگان نساجی و پوشاک در پاسخ به این پرسش که وضعیت قاچاق پوشاک نسبت به سال گذشته کاهش یا افزایش داشته است؟ اظهار کرد: قاچاق، نسبت به سال گذشته، حدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون دلار طبق صحبت‌های سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق، کاهش پیدا کرده است.


پوشاک

 

شهریاری ادامه داد: طی سال‌های گذشته، طرح مبارزه با قاچاق انجام شده که امسال هم این طرح ادامه دارد، خوشبختانه برندهای ایرانی (نشانه تجاری) توانستند بخشی از بازار را در بر بگیرند که البته این بخش چندان بزرگ نیست و شاید تاثیر چندانی نداشته باشد و بتواند حدود ۵ درصد کل مصرف را از خارج به داخل برگرداند.

به گفته نایب رئیس اتحادیه تولید و صادرکنندگان نساجی و پوشاک، در کل بازار پوشاک وضعیت چندان مناسبی ندارد.

شهریاری در پاسخ به این پرسش که چرا سند راهبردی صنعت پوشاک چندین ماه است که در وزارتخانه معطل مانده است؟ آیا این سند مورد تائید دفتر نساجی وزارت خانه هست یا خیر؟ گفت: این سند از سوی کارشناسان دانشگاه امیرکبیر کارشناسی شده و مورد تائید دفتر نساجی است، اما اینکه چرا متوقف مانده را باید از خود وزارتخانه سوال شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار