کد خبر: ۳۱۸۰۰
۱۳ دی ۱۳۸۹ - ۱۳:۵۳
0
مردم ما در خريد خودرو چند طيف هستند، اما بيشتر به مساله كيفيت و مصرف سوخت توجه مي‌شود و قيمت براي آن‌ها در درجه دوم اهميت قرار دارد؛ با اين وجود در حال حاضر بيشترين درخواست بعد از خودرو ملي براي پژو 206 و خودروهاي دو گانه‌سوز است.

نشست امروز معاون بازاريابي ايران خودرو بيش از آن‌كه به يك نشست خبري شبيه باشد، شبيه يك گفت وگو كارشناسي ميان مسوولان وخبرنگاران بود.

به گزارش ايسنا، بيشترين بحثي كه در اين جلسه مطرح شد، مساله كاهش قيمت محصولات ايران خودرو به ميزان دو تا پنج درصد بود كه بعد از هدفمندي يارانه‌ها توسط مديرعامل اين شركت اعلام شده بود.

* * تا پايان امسال قيمت‌ها ثابت مي‌ماند

در ابتداي اين نشست علي‌اصغر سرائي‌نيا - معاون فروش و بازاريابي ايران‌خودرو، در ارائه خلاصه‌اي از فعاليت‌هاي اين معاونت گفت: ما توانسته‌ايم در تحويل خودرو تقريبا به روز شده و تمامي تعهدات خود را عملي كنيم و ميزان رضايتمندي مردم را افزايش داده‌ايم.

وي ادامه داد: برنامه ما اين است كه بتوانيم قيمت خودرو را براي سال آينده ثابت نگه داريم. مسلم اين است كه ما تا پايان امسال تمام قيمت‌ها را ثابت نگه خواهيم داشت.

* * در توليد خودرو دوگانه سوز از برنامه جلوتريم

وي درمورد رويكرد مردم به خودروهاي كم مصرف و دوگانه‌سوز پس از هدفمندسازي يارانه‌ها گفت:‌ به طور قطع بعد از اعلام هدفمندي يارانه‌ها در خواست براي اين خودروها افزايش پيدا كرده است.

سرائي نيا ادامه داد: ما توانسته‌ايم در توليد خودروهاي كم مصرف و دوگانه‌سوز از برنامه خودمان جلوتر باشيم. در حال حاضردر حوزه تحويل خودرو به ناوگان تاكسيراني 700 دستگاه از برنامه تاكسيراني جلوتر هستيم و توانسته‌ايم تمام تعهدات سال گذشته را انجام دهيم. قرار است تا خرداد سال آينده 160 هزار دستگاه تاكسي را جايگزين كنيم كه در حال حاضر 100 هزار دستگاه از آن را توليد كرده‌ايم.

وي در زمينه اجراي تعهدات ايران خودرو به سازمان راهداري گفت: سال گذشته توانستيم هفت هزار دستگاه خودرو به راهداري تحويل دهيم كه بيشتر فعاليت آن مربوط به تاكسي بوده است. درخواست خودرو از طرف اين حوزه در سال گذشته بيشتر مربوط به پژو405 بوده، اما امسال بيشتر سمند است.

* * قيمت براي مردم در درجه دوم اهميت است

سرايي‌نيا در مورد اقبال مردم به محصولات ايران خودرو گفت: مردم ما در خريد خودرو چند طيف هستند، اما بيشتر به مساله كيفيت و مصرف سوخت توجه مي‌شود و قيمت براي آن‌ها در درجه دوم اهميت قرار دارد؛ با اين وجود در حال حاضر بيشترين درخواست بعد از خودرو ملي براي پژو 206 و خودروهاي دو گانه‌سوز است.

* * كاهش قيمت با افزايش بهره‌وري ميسر مي‌شود، نه كاهش سود

اين مقام مسوول در ايران خودرو در مورد اعلام مدير عامل اين شركت براي كاهش دو تا پنج درصدي قيمت محصولات گفت: مديران ارشد شركت در اين حوزه توضيح داده‌اند، اما مسلم اين است كه اين كاهش قيمت به معني حذف سود نخواهد بود، بلكه برنامه ما اين است كه در بخش بهره‌وري و مديريت هزينه كار كنيم.

وي تاكيد كرد: برنامه ما اين نيست كه سود شركت را كم كنيم، بلكه تصميم داريم با افزايش بهره‌وري و مديريت هزينه، قيمت تمام شده را كاهش دهيم.

* * تا پايان دي 10 درصد رشد توليد خواهيم داشت

سرايي نيا در مورد تاثير هدفمندي يارانه ها بر فروش اين شركت گفت: طي چند روز گذشته در حدود دو تا هفت درصد رشد فروش داشته‌ايم كه پيش‌بيني مي‌كنيم تا پايان اين ماه به 10 درصد افزايش يابد.

وي ادامه داد:‌ در طول سه ماه آينده سود را به حدي شفاف اعلام خواهيم كرد كه اين رشد فروش كاملا مشخص شود.

معاون بازاريابي ايران خودرو در پاسخ به اين سوال كه آيا اين امكان وجود دارد كه با مقايسه ميزان فروش ماه‌هاي مختلف بتوان اين افزايش فروش را مشاهده كرد؟ گفت:‌ روش‌هاي فروش ما به صورت ماهانه متفاوت است، اما اين اطمينان را مي‌دهم كه فروش ما نه تنها كاهش پيدا نكرده، بلكه افزايش هم داشته است.

او در مورد شيوه‌هاي فروش ايران خودرو گفت‌: در طول روز ما چندين نوع فروش را انجام مي دهيم مثلا فروش در قالب طرح خودروهاي فرسوده يكي از شيوه‌هاي فروش ماست كه در 10 روز گذشته نسبت به مدت مشابه آذر ماه افزايش قابل توجهي داشته است. در فروش عمده محصولات نيز به اندازه توليدمان رشد فروش داشته‌ايم و اين رشد فروش در ثبت نام‌ها هم قابل مشاهده بوده است كه بيشترين آن مربوط به تقاضاي خودروهاي كم مصرف از جمله پژو 206 ،سمند و 405 با موتور TU5 است. البته اين نكته هم بايد مورد توجه قرارگيرد كه ما بعد از اعلام كاهش قيمت، رشد فروش داشته‌ايم كه بخشي از آن تاثير اطلاع رساني در فروش است.

* * امسال محصول جديد نخواهيم داشت

او در خصوص محصولات جديد اين شركت كه در‌آينده وارد بازار خواهد شد، گفت: در خصوص وانت تندر زماني مي‌توانيم به جمع‌بندي كامل برسيم كه وضعيت بازار، قيمت و كيفيت مطالعه شده باشد، اما مطالعه ما در اين حوزه‌ها هنوز ادامه دارد. با اين وجود قطعا وانت تندر از محصولات آينده ما خواهد بود؛، ضمن اين‌كه سعي مي‌كنيم وانت سمند را هم در دستور كار خود قرار دهيم.

سرايي‌نيا تاكيد كرد:‌ ما تا پايان امسال برنامه‌اي براي ارائه خودرو جديد به بازار تداريم؛ آنچه كه به عنوان محصول جديد تا پايان امسال معرفي خواهد شد خودروهايي است كه آپشن‌هاي جديد دارند كه يكي از آن‌ها تا آخر دي ماه وديگري در هفته‌هاي مياني اسفند ماه به بازار عرضه مي‌شود.

وي در پاسخ به سوالي در مورد فروش خودرو در بازارهاي خارجي گفت:‌ اين مساله مربوط به مديريت صادرات است و من نمي‌توانم به آن‌ها پاسخ دهم.

* * با ليزينگ‌هاي سهل انگار برخورد مي‌كنيم

او در مورد شيوه فروش ليزينگي اين شركت گفت: بعضي ليزينگ‌ها كه از ما خودرو دريافت مي‌كنند، در اجراي تعهداتشان نسبت به مردم كوتاهي مي‌كنند كه باعث مي‌شود با آن‌ها برخورد كنيم اما شركت‌هاي ليزينگي هم داريم كه تحويل ماشين از سوي آن‌ها به مشتري كمتر از 24 ساعت طول مي كشد. با اين وجود تعداد ليزينگ‌هاي خوب ما در حال افزايش است و پيش بيني مي‌كنيم تا آخر سال به هشت ليزينگ معتبر برسد.

وي در مورد مسائل ديگري كه در حوزه ليزينگ خودرو مطرح است، گفت: مسائل مالي ليزينگ‌ها نيز بايد مورد توجه قرار گيرد كه توسط بانك مركزي بررسي مي‌شود و اگر اين شركت‌ها نتوانند ملاك‌هاي بانك مركزي را به دست آورند، از چرخه فروش ما حذف خواهند شد.

* * فروش خودروهاي غير كم مصرف تغيير نكرده است

سرايي‌نيا در پاسخ به اين سوال كه آيا درخواست سمند و پژو405 با موتور معمولي بعد از هدفمندي يارانه‌ها تغييري داشته است؟ گفت: اطمينان مي‌دهم كه هيچ تغييري در حجم درخواست اين خودروها به وجود نيامده است. اما ما توليد سمند و 405 كم مصرف را افزايش داده‌ايم تا بتوانيم به نياز بازار پاسخگو باشيم.

* * كاهش قيمت خودروها در بخش‌هاي مختلف قيمتي متفاوت است

وي در مورد اين‌كه چرا كاهش قيمت در همه محصولات ايران خودرو به صورت يكسان قابل مشاهده نيست؟ گفت: اين يك موضوع طبيعي است؛ چرا كه قيمت خودروها با هم متفاوت است و طبيعتا كاهش پنج درصدي قيمت در خودرويي كه قيمت آن بالاست، بسيار محسوس‌تر از خودروهايي با قيمت پايين يا متوسط است.

* * برنامه آينده اواخر بهمن اعلام مي‌شود

او در مورد برنامه سال آينده ايران خودرو درحوزه فروش گفت:‌ رويكرد ما اين است كه توليد خودروهاي كم مصرف، پايه‌گاز سوز و دوگانه‌سوز افزايش پيدا كند. با اين وجود برنامه سال آينده را تا 22 بهمن امسال اعلام خواهيم كرد.

* * در فروش اينترنتي رشد داشته‌ايم

وي در خصوص فروش اينترنتي محصولات ايران خودرو گفت: يكي از بحث‌هاي مهمي كه مدير عامل شركت هم مورد توجه قرار داده است، بحث فروش اينترنتي خودرو بود كه توانسته‌ايم در اين زمينه رشد قابل توجهي داشته باشيم. در حال حاضر پيش فروش تندر 90 را از اين طريق انجام مي‌دهيم كه روند آن تنها يك روز طول مي‌كشد.

وي در مورد روآ تاكيد كرد كه روآ، پژو آردي سابق نيست؛ اما علت كاهش توليد آن مربوط به مطالعه بازار است. توانسته‌ايم 471 هزار دستگاه از اين خودرو را در سال گذشته و 571 هزار دستگاه را در سال جاري به فروش برسانيم.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
نظرسنجی
عملکرد دولت در مواجهه با کرونا را چگونه ارزیابی می کنید؟
افتضاح
تا حدودی مطلوب و موفق
موفق و خوب
مشاهده نظرات
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: