پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۷۹۸۱
۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۳
0
امسال برنامه ملی و کلانی برای پرداخت تسهیلات در سطح کشور داریم زیرا انتظار شخص رئیس جمهور از بخش کشاورزی و بانک کشاورزی بالاتر است.

پول‌نیوز - مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: طرح های سرمایه گذاری در تحول بخش کشاورزی کشور تأثیرگذارند و انتظار می رود با برنامه ریزی، دقت، مشورت و تلاش در مسیر اجرای این طرح ها حرکت کنیم.

 

به گزارش پول نیوز به نقل از بانک کشاورزی، روح اله خدارحمی صبح روز شنبه 13 مهرماه در آیین معارفه مدیران حوزه اعتباری این بانک با بیان این مطلب اظهار داشت: امسال برنامه ملی و کلانی برای پرداخت تسهیلات در سطح کشور داریم زیرا انتظار شخص رئیس جمهور از بخش کشاورزی و بانک کشاورزی بالاتر است.

 

وی با اشاره به اینکه برنامه امسال دولت در زمینه توسعه کشت گلخانه ای به میزان 5800 هکتار است و با توجه به انتظارات دولت باید فراتر از عملکرد گذشته در این بخش حرکت کنیم افزود: رسیدن به این هدف و حتی بالاتر از آن، با ظرفیت ها و توانمندی هایی که داریم دست یافتنی است.

 

کمک به توسعه کشت گلخانه ای اولویت پرداخت تسهیلات

 

خدارحمی با بیان اینکه انتظارات و مطالباتی از بانک کشاورزی وجود دارد که باید به این انتظارات پاسخ مثبت بدهیم خاطر نشان کرد: درسال جاری بیش از 1800 هکتار طرح گلخانه در بانک پذیرش شده است و با تکیه بر منابع و توان کارشناسی که در اختیار داریم، باید تلاش کنیم زمان رسیدگی به طرح ها به یک ماه کاهش یابد و طی همین مدت اگر طرحی قابلیت اجرا داشت،باید شرایطی فراهم شود تا به مرحله اجرا برسد.

 

وی با بیان اینکه توسعه کشت گلخانه ای در این شرایط خطیر فرصت مغتنمی برای بانک کشاورزی است تا با توانایی و کارآمدی کارکنان این بانک را نشان دهد،بر ضرورت رفع نقاط ضعف در انجام امور تأکید کرد وگفت: به دلیل حمیت،تعهد و سلامت در بانک کشاورزی ضعف عمده ای نداریم اما شرایط خطیر کنونی جامعه ایجاب می کند تلاش خود را مضاعف کنیم و مثل سال 1396در طرح رونق تولید و سال 1397 در طرح توسعه اشتغال در مناطق روستایی و عشایری در سال جاری نیز در اجرای طرح توسعه کشت گلخانه ای عملکرد قابل قبولی برجا بگذاریم.

 

مدیرعامل بانک کشاورزی با بیان اینکه انتظارات و مطالبات مردم و مسئولان جامعه به کارکرد اعتباری بانک برمی گردد گفت: راهبری امور اعتباری بانک به عهده اداره کل اعتبارات و طرح های سرمایه گذاری است و نقش کلیدی در در این عرصه دارد و اقدامات این حوزه از سوی مردم رصد و قضاوت می شود.

 

وی با بیان اینکه تنظیم وتقسیم کار،مناسب عمل کردن در مقاطع مختلف به حفظ و ارتقای جایگاه و اعتبار بانک کمک می کند افزود: سرعت در انجام امور و رسیدگی به پرونده ها ی اعتباری ضروری است و به هماهنگی بیشتر با مدیریت ها و در صورت لزوم اصلاح فرآیند امور شعب نیازمند است.

 

مدیرعامل بانک کشاورزی با تأکید بر اینکه سیستمی کردن جریان پذیرش و بررسی درخواست ها با پشتیبانی واحدهای فن آوری اطلاعات، شفافیت فرآیند اجرای طرح ها را به دنبال دارد و زمان پذیرش، بررسی، تصویب، انعقاد قرارداد و پرداخت تسهیلات باید به یک ماه کاهش یابد اضافه کرد: با پشتوانه تجربه گذشته ،عملکرد خوب و نیروی انسانی توانمند این امر امکانپذیر خواهد بود.

 

خدارحمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ضرورت اصلاح نسبت مطالبات غیر جاری با پیگیری مناسب خاطر نشان کرد: نسبت مطالبات غیر جاری با نحوه عملکرد حوزه اعتباری در پرداخت تسهیلات مرتبط است لذا ضروری است در پرداخت تسهیلات، طرح های موجه و مجریان معتبر مورد توجه قرار گیرند و مشخصات فنی و اعتباری طرح ها و اعتبار سنجی مناسب مجریان طرح ها نیز بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

 

کمک به توسعه کشت گلخانه ای اولویت پرداخت تسهیلات

 

وی ضمن قدردانی از زحمات همه کارکنان بانک کشاورزی در سراسر کشور ،جایگاه این بانک را مثبت ارزیابی کرد و افزود: در حوزه اعتبارات و به لحاظ مقبول بودن عملکرد، یکی از بانک های موفق و پیشرو کشور هستیم و جایگاه مناسبی داریم اما انتظار می رود با هدایت بخش اعتباری بانک ضمن پیگیری امور، شاهد تحولات بیشتری در این بخش باشیم.

 

خدارحمی در بیان انتظارات از اداره نظارت بر طرح ها و عملیات اعتباری بر ارایه برنامه ای کارآمد برای پیگیری و نظارت بر طرح های سراسر کشور تأکید و خاطر نشان کرد: شناسایی و احیای طرح های مشکل دار و راکد از مواردی مهم ضروری در این حوزه است.

 

بر اساس این گزارش، در این جلسه محمدرضا پویافرد به عنوان رئیس اداره کل اعتبارات و طرح های سرمایه گذاری و علی کمندی به عنوان رئیس اداره کل نظارت بر طرح ها و پیگیری طرح های راکد بانک کشاورزی معرفی شدند. همچنین منوچهر رافعی دهکردی به عنوان مشاور مدیرعامل این بانک معرفی شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.