پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۷۹۲۴
۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۸
0
با توجه به ناامنی هایی که در کشور عراق به ویژه در شهرهای نزدیک به مرز چذابه رخ داده است، به زائران اربعین حسینی توصیه می شود که سفر خود را به کشور عراق تا ۴۸ ساعت آینده به تاخیر بیندازند.

پول‌نیوز - رئیس قرارگاه اربعین حسینی در مرز چذابه خوزستان با تاکید بر رعایت احتیاط از سوی زائران در مرز چذابه، از زائرانی که عازم عراق هستند خواست که سفر خود را به تاخیر بیندازند و از حرکت به سمت این کشور در شب خودداری کنند.

 

علی حسین حسین زاده در گفت وگویی اظهار داشت: با توجه به ناامنی هایی که در کشور عراق به ویژه در شهرهای نزدیک به مرز چذابه رخ داده است، به زائران اربعین حسینی توصیه می شود که سفر خود را به کشور عراق تا ۴۸ ساعت آینده به تاخیر بیندازند.

 

معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان تاکید کرد: زائرانی که عازم مرز چذابه هستند، فعلا از شب روی به سمت عراق بپرهیزند و در مرز چذابه و یا شهرهای بستان و سوسنگرد اسکان یابند.

 

حسین زاده با اشاره به امکان اسکان زائران در شهرستان دشت آزادگان، خاطر نشان کرد: در مرز چذابه امکان اسکان به ظرفیت ۱۰ هزار نفر و در شهرهای بستان و سوسنگرد نیز ظرفیت اسکان برای ۲۰ هزار نفر فراهم شده است که زائران می توانند در این اماکن و موکب ها و حسینیه ها شب را سپری کنند و این محل ها در سایت عتبات نیز معرفی شده اند.

 

وی همچنین گفت: امروز با مسئولان نظامی و انتظامی کشور عراق نشستی به منظور تامین امنیت عبور و مرور در مرز چذابه برگزار شده و آنها نیز برای هر گونه همکاری قول مساعد داده اند.

حسین زاده تاکید کرد: زائران اربعین حسینی احتیاط را رعایت کرده و به اطلاعیه های وزارت خارجه در این روزها توجه کنند.

 

مرز چذابه (شیب عراق) چهارشنبه شب به دلیل ملاحظات امنیتی ناشی از برخی ناآرامی ها در شهرهای عراق، از سوی مقام های عراقی بسته شده بود که صبح امروز بازگشایی شده است.

 

چهار مرز خسروی، مهران، چزابه و شلمچه برای تردد زائران اربعین حسینی پیش بینی شده است. حرکت تدریجی کاروان های اربعین حسینی به سمت مرزهای چذابه و شلمچه در خوزستان در روزهای اخیر شروع شده است.

 

اربعین پارسال حدود ۸۰۰ هزار زائر از مرزهای خوزستان راهی کربلا شدند. پیش بینی شده اربعین امسال حدود سه میلیون زایر از مرزهای رسمی کشور راهی عتبات عالیات شوند.

برچسب ها: اربعین ، مرز چذابه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار