کد خبر: ۳۱۷۸۹
۱۳ دی ۱۳۸۹ - ۱۱:۱۴
0
وزیر کشور گفت: باید در تهیه نقشه راه جامع گردش مالی مواد مخدر، پولشویی، مشکلات اقتصادی کشور و مقاصد اجتماعی، سیاسی و فرهنگی افراد پشت پرده مشخص و بررسی شود.در سالهای اخیر مصرف کراک در میان جوانان تهرانی رتبه اول را داشته و پس از آن مصرف شیشه و تریاک رتبه‌های بعدی را به خود اختصاص داده است.
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کراک را اولین ماده مخدر مصرفی در میان معتادان تهران دانست و گفت: پس از کراک شیشه و تریاک رتبه‌های دوم و سوم مخدرهای مصرفی را دارند.

به گزارش مهر، مصطفی محمدنجار صبح یکشنبه در هشتمین جشنواره معرفی آثار برتر مکتوب در زمینه مبارزه با مواد مخدر گفت: بحث پژوهش و اهمیت آن بر کسی پوشیده نیست به نحوی که افکار و اندیشه‌های بلند در قالب پژوهش تجلی کرده و زیربنایی برای توسعه در جوامع هستند.

وی ادامه داد: با استفاده از تحقیق حقایق روشن شده و قدرت تصمیم گیری مناسب برای مسئولان فراهم می‌شود.

وزیر کشور و دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: نقش تحقیق در آگاهسازی مردم به قدری واضح است که نظام سلطه همواره به دنبال جلوگیری از رشد و شکوفایی آن در ایران بوده است.

وی تصریح کرد: علم و تحقیق است که انقلاب را در کشور پیش برده و موجب شده در عرصه‌های مختلف به رشد برسیم.

محمد نجار افزود:‌ زمانی که کارهای فضایی در ایران شروع شد بسیاری معتقد بودند که کسب موفقیت در این عرصه غیرممکن است اما اکنون شاهد توفیقات بسیار ارزنده در این حوزه هستیم.

وی گفت: ایران توانست با اتکاء به دانش بومی نام خود را به عنوان هشتمین کشور در باشگاه فضایی ثبت کند و اکنون دشمنان نگران پیشرفت بیش از پیش ایران در عرصه‌های مختلف هستند.

وزیر کشور و دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر افزود: دشمنان برای سد کردن راه ایران در پیشرفت و توسعه به اقدامات تروریستی دست زده و دانشمندان ما را ترور می کنند اما آنان باید بدانند که ایران هیچگاه دست از توسعه و پیشرفت بر نمی‌دارد.

وی تصریح کرد: توانایی در سایه دانایی حاصل می‌شود بر همین اساس امروز توجه به دانایی یکی از راهبردهای اساسی در زمینه‌های مختلف است.

محمدنجار افزود: اگر می خواهیم در بحث مواد مخدر که یک مسئله پیچیده و چند بعدی است موفق باشیم باید در زمینه‌های مختلف استراتژی داشته باشیم و براساس آن وارد عمل شویم.

وی گفت:‌ تهیه یک نقشه راه جامع مهمترین هدفی است که باید در مبارزه با معضل مواد مخدر به آن توجه شود تا منابع کشور به صورت بهینه مورد استفاده قرار گرفته و از تجربیات غلط گذشته جلوگیری شود.

وزیر کشور و دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: در گذشته بسیاری از اقدامات کشور در مبارزه با مواد مخدر اقدامات سخت افزاری و در حوزه مقابله با عرضه بود اما با تغییرات ایجاد شده رویکرد جدید رویکردی عملی و دانش‌محور است.

وی گفت: باید در تهیه نقشه راه جامع گردش مالی مواد مخدر، پولشویی، مشکلات اقتصادی کشور و مقاصد اجتماعی، سیاسی و فرهنگی افراد پشت پرده مشخص و بررسی شود.

محمدنجار افزود: نباید تجربیات و اقدامات گذشته را دوباره تکرار کرد بلکه باید نقاط ضعف و دلایل به نتیجه نرسیدن راههای گذشته را بررسی کرده و وارد عمل شد.

وی تصریح کرد: تبیین نقشه راه تحقیقات در زمینه سوء استفاده مواد مخدر، ترویج و ترغیب پژوهشگران، افزایش بوده تحقیقات در کشور، آموزش نیروها در مقاطع تحصیلی مختلف ، افزایش تعامل و همکاری با مراکز دانشگاهی و ضرورت راه‌اندازی سامانه پردازش داده‌های آماری از جمله برنامه‌هایی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وزیر کشور و دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به شیوع مصرف کراک در میان تهرانی‌ها گفت: در سالهای اخیر مصرف کراک در میان جوانان تهرانی رتبه اول را داشته و پس از آن مصرف شیشه و تریاک رتبه‌های بعدی را به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به اطلاع رسانی نادرست در مدارس گفت: اطلاع‌رسانی نادرست در حوزه مواد مخدر به خصوص مواد مخدر صنعتی موجب جهت‌گیری و کنجکاوی دانش‌آموزان و جوانان می‌شود بر همین اساس باید تحقیق و پژوهش‌های گسترده‌ای در حوزه اطلاع رسانی و آگاه سازی برای جوانان انجام شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
نظرسنجی
عملکرد دولت در مواجهه با کرونا را چگونه ارزیابی می کنید؟
افتضاح
تا حدودی مطلوب و موفق
موفق و خوب
مشاهده نظرات
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: