پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۷۸۲۱
۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۲
0
نگرانی‌ها از تشدید مشکلات اقتصادی دلار سرانجام به صعودهای متوالی دلار در بازارهای جهانی خاتمه داد.

پول‌نیوز - آمارهای جدید منتشر شده توسط وزارت بازرگانی آمریکا نشان می دهد سطح تولیدات این کشور در ماه سپتامبر به پایین ترین سطح خود در طول یک دهه اخیر رسیده است. این خبر باعث شد تا دلار در موقعیت تدافعی نسبت به ارزهای امن قرار گیرد.

در معاملات روز چهار شنبه بازارهای ارزی جهانی، هر دلار به ۱۰۷.۸۴۱۱ ین رسید تا از بالاترین سطح دو هفته اخیر خود در برابر ارز ژاپنی عقب نشسته باشد. در برابر همتای استرالیایی، هر دلار آمریکا با ۰.۰۲ درصد افزایش به ازای ۱.۴۸۹۱ دلار مبادله شد تا ارزش دلار استرالیا در کمترین سطح سه هفته اخیر قرار گیرد. شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد با اندکی کاهش به ۹۹.۰۸۷ واحد رسید.


صعود دلار در بازارهای جهانی متوقف شد


در معاملات امروز ارزش هر یورو به ۱.۰۹۳۴۴ دلار رسید. به مانند یورو، دیگر ارز مهم اروپایی یعنی پوند نیز در برابر دلار دست به پیشروی زد تا جایی که هر پوند به ۱.۲۲۸۰ دلار رسید. هر فرانک نیز به ازای ۱.۰۰۶۷ دلار مبادله شد.

ارزش دلار آمریکا در برابر همتای کانادایی افزایش و در برابر همتای سنگاپوری کاهش یافت تا جایی که هر دلار آمریکا به ترتیب به ازای ۱.۳۲۰۹ و ۱.۳۸۴۸ دلار کانادا و سنگاپور معامله شد.

برچسب ها: ارزش دلار ، دلار
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار