پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

October 2019 23 / چهارشنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۸
کد خبر: ۳۱۷۷۸۶
۰۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۲
0
کیفیت بنزین هیچ مشکلی ندارد و کاهش شمار روزهای ناسالم هوای تهران، خود گواهی بر این ادعاست.

پول نیوز - رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با بیان اینکه در موضوع بنزین حق را به وزیر نفت می دهم، تاکید کرد:‌ کیفیت بنزین هیچ مشکلی ندارد و کاهش شمار روزهای ناسالم هوای تهران، خود گواهی بر این ادعاست.

 

به گزارش پول نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش، «نیره پیروزبخت» ‌امروز (سه شنبه 9 مهر ماه)‌ در نشست خبری به مناسبت در پیش بودن روز جهانی استاندارد افزود: در قانون هوای پاک، مسئولیت بر عهده سازمان حفاظت محیط زیست قرار داده شده و سازمان ملی استاندارد به عنوان سازمان همکار معرفی شده است.

 

سازمان ملی استاندارد کیفیت بنزین را تائید کرد

 

وی بیان داشت: بررسی کیفیت بنزین در سه آزمایشگاه این سازمان یعنی آزمایشگاه پژوهشگاه استاندارد در کرج، آزمایشگاه اداره کل استاندارد استان هرمزگان و آزمایشگاه پژوهشگاه صنعت نفت مورد تایید است و سازمان ملی استاندارد هنوز اطلاعات منتشر شده از سوی برخی آزمایشگاه ها در مورد بی کیفیت بودن بنزین را دریافت نکرده است.

 

پیروزبخت یادآور شد:‌ استانداردی که بر طبق آن نمونه های برداشت شده این شرکت آزمایش شده، آزمایشگاهی که آزمایش ها انجام شده، شیوه نمونه گیری و روش حمل نمونه ها می تواند روی نتایج تاثیرگذار باشد، تا قاطعانه اعلام کنیم کیفیت بنزین های توزیعی تفاوتی داشته است یا خیر.

 

وی با بیان اینکه ‌سازمان ملی استاندارد فارغ از هر گونه ملاحظات سیاسی، قیمتی و غیره با قدرت پیگیری این موضوع را در دستور کار دارد، تاکید کرد: در سال های گذشته این سازمان خود یکی از شاکیان کیفیت بنزین بود، اما آزمایش ها نشان داده میزان گوگرد در بنزین حتی پایین تر از حد استاندارد بوده و کاهش تعداد روزهای با هوای ناسالم در تهران گواهی بر این موضوع است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار