پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۷۶۹۶
۰۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۳
0
پایداری در توسعه کشت گلخانه ای باید دنبال شود و به موازات احداث گلخانه های مدرن بهینه سازی گلخانه های سنتی نیز مورد توجه قرار گیرد.

پول‌نیوز - یکی از اولویت های اصلی دولت و وزارت جهاد کشاورزی توسعه کشت گلخانه ای در کشور است که بر اساس این اولویت،احداث 5 هزار هکتار گلخانه هدف گذاری شده است.

 

به گزارش گروه بانک و بیمه پول‌نیوز، روح اله خدارحمی مدیرعامل این بانک روز دوشنبه هشتم مهرماه سال جاری در نشست مشترک با معاونان امور باغبانی و توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی با اعلام مطلب فوق بر ضرورت عملکردی فراتر از انتظار در زمینه توسعه کشت گلخانه ای تأکید کرد.

 

خدارحمی ضمن تشریح عملکرد بانک کشاورزی در توسعه کشت گلخانه ای، طرح های پذیرش شده در این بانک را بیش از1800 هکتار اعلام کرد و افزود: به منظور سرعت بخشیدن به اجرای این طرح ها ، با همفکری های صورت گرفته و آسیب شناسی مشکلات متقاضیان، روند بررسی طرح ها ساده سازی شده است.

 

پذیرش ۱۸۰۰ هکتار طرح توسعه کشت گلخانه‌ای در بانک کشاورزی

 

وی با اشاره به ظرفیت ها و توان تخصصی بانک کشاورزی در بررسی طرح ها،بر شناسایی و معرفی مجریان توانمند تأکید و خاطر نشان کرد: پایداری در توسعه کشت گلخانه ای باید دنبال شود و به موازات احداث گلخانه های مدرن بهینه سازی گلخانه های سنتی نیز مورد توجه قرار گیرد.

 

خدارحمی با تأکید بر ضرورت تسریع در اجرای طرح ها از سوی وزارت جهاد کشاورزی،بانک کشاورزی و مجریان طرح ها از تعیین تکلیف طرح های در دست بررسی تا پایان مهرماه سال جاری خبر داد و افزود: کشت گلخانه ای یک طرح مستمر است و از لحاظ حجم اعتبارات برای توسعه آن نگرانی وجود ندارد.

 

پذیرش ۱۸۰۰ هکتار طرح توسعه کشت گلخانه‌ای در بانک کشاورزی

 

مدیرعامل بانک کشاورزی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه علاوه بر حمایت از تولید بخش کشاورزی، به منظور کمک به بهبود بازار محصولات کشاورزی از صادرات این محصولات نیز حمایت می کنیم خاطر نشان کرد: با توجه به مشکلات به وجود آمده برای محصول سیب از محل منابع داخلی محدودیتی برای پرداخت تسهیلات به متقاضیان صادرات محصولات کشاورزی از جمله سیب نداریم.

 

وی با یادآوری اینکه بانک کشاورزی با هدف کمک به تنظیم بازار به سازمان تعاون روستایی کمک هایی کرده است گفت: در مورد تأمین منابع مورد نیاز برای خرید محصول سیب با نرخ های معمول محدودیتی نداریم ولی پرداخت تسهیلات ارزان قیمت مستلزم دریافت خط اعتباری از بانک مرکزی یا صندوق توسعه ملی است ضمن اینکه استفاده از مزیت های نهفته در صادرات نیز می تواند در حل این مسأله موثر باشد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: