پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۷۶۸۳
۰۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۹
0
براساس تازه‌ترین آمار بانک مرکزی بالغ بر ۹۰۰ هزار فقره چک رمزدار به ارزشی حدود ۱۹۶۷ هزار میلیارد ریال در مردادماه ۱۳۹۸ در کل کشور وصول شد که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب ۹.۸ درصد و ۷.۵ درصد کاهش داشته است.

پول‌نیوز - ۹۰۰ هزار فقره چک رمزدار در مرداد ۹۸ در کل کشور وصول شد.

 

بالغ بر ۹۰۰ هزار فقره چک رمزدار به ارزشی حدود ۱۹۶۷ هزار میلیارد ریال در مردادماه ۱۳۹۸ در کل کشور وصول شد که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب ۹.۸ درصد و ۷.۵ درصد کاهش داشته است.

 

وصول ۹۰۰ هزار فقره چک رمزدار در کشور


در ماه مورد بررسی در استان تهران بالغ بر ۲۸۴ هزار فقره چک رمزدار به ارزشی بالغ بر ۱۴۴۶ هزار میلیارد ریال وصول شد.

در ماه مذکور ۴۷ درصد از تعداد چک‌های رمزدار وصولی در سه استان تهران (۳۱.۶ درصد) و اصفهان و خراسان رضوی (هر کدام ۷.۷ درصد) وصول شده است که بیشترین سهم را در مقایسه با سایر استان‌ها دارا بوده‌اند. همچنین ۸۰ درصد از ارزش چک‌های فوق در استان‌های تهران (۷۳.۵ درصد)، اصفهان (۳.۴ درصد) و خراسان رضوی (۳.۱ درصد) وصول شده است.

 

چک‌های وصولی بر حسب عادی و رمزدار


همچنین در مردادماه ۱۳۹۸، در کل کشور بالغ بر ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار فقره چک وصول شد که از این تعداد بالغ بر ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار فقره عادی و بالغ بر ۹۰۰ هزار فقره رمزدار بوده است. بر این اساس در کل کشور ۸۸ درصد از کل تعداد چک‌های وصولی، عادی و ۱۲ درصد رمزدار بوده است.


در ماه مورد بررسی، در کل کشور بالغ بر ۲۷۲۴ هزار میلیارد ریال چک وصول شد که بالغ بر ۷۵۷ هزار میلیارد ریال چک عادی و حدود ۱۹۶۷ هزار میلیارد ریال چک رمزدار است. به عبارتی در کل کشور ۲۷.۸ درصد از کل ارزش چک‌های وصولی، عادی و ۷۲.۲ درصد رمزدار بوده است.

 

فروش ۲۴.۸ میلیارد تومان سفته و برات در پایتخت

 

میزان فروش سفته و برات در 5 ماه امسال در مقایسه با دوره مشابه پارسال ۳۵.۴ درصد افزایش نشان می‌دهد.

 

بر اساس آمار بانک مرکزی بالغ بر ۵ میلیارد و ۶۲۰ میلیون تومان سفته و برات در مرداد ۱۳۹۸ در شهر تهران فروخته شد که در مقایسه با ماه قبل ۰.۲ درصد کاهش و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۳۴.۵ درصد افزایش یافته است.

 

وصول ۹۰۰ هزار فقره چک رمزدار در کشور


بر اساس آمار بانک مرکزی حدود ۲۴ میلیارد و ۸۱۰ میلیون تومان سفته و برات از ابتدای سال تا پایان مرداد در شهر تهران فروخته شد که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل ۳۵.۴ درصد افزایش نشان می‌دهد.


طبق آمار شعبه واخواست دادگستری استان تهران در مرداد ۱۳۹۸ معادل ۸۰۰ برگ سفته و برات به مبلغی معادل ۱۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان در شهر تهران واخواست شد. در این ماه شاخص‌های تعداد و مبلغ سفته و برات واخواست شده به ترتیب به اعداد ۹۶.۱ و ۷۲.۷ رسید که در مقایسه با ماه قبل به لحاظ تعداد ۴۶ درصد افزایش و از لحاظ مبلغ ۱۹ درصد کاهش و نسبت به ماه مشابه سال قبل شاخص تعداد و مبلغ به ترتیب ۱۰.۵ درصد و ۱۵.۹ درصد افزایش یافته است.


شاخص متوسط مبلغ یک برگ سفته و برات واخواست شده در مردادماه ۱۳۹۸ به عدد ۷۵.۶ رسید. عدد شاخص یاد شده در مردادماه ۱۳۹۷ معادل ۷۲.۱ بوده است. در پنج ماه اول سال ۱۳۹۸ معادل ۳ هزار برگ سفته و برات بـه مبلغی معادل ۶۲ میلیارد و ۴۹۰ میلیون تومان در شهر تهران واخواست شد.


در این دوره متوسط شاخص‌های تعداد و مبلغ سفته و برات واخواست شده به ترتیب به اعداد ۷۵.۸ و ۶۷.۸ رسید که نسبت به دوره مشابه سال قبل به ترتیب ۹.۸ درصد و ۴۴.۱ درصد کاهش نشان می‌دهد. شاخص متوسط مبلغ یک برگ سفته و برات واخواست شده در پنج ماه اول سال ۱۳۹۸ به عدد ۹۱.۴ رسید. عدد شاخص یاد شده در پنج ماه اول سال ۱۳۹۷ معادل ۱۳۴.۲ بوده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: