پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۷۴۱۹
۰۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۱
0
معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی گفت: مقدار خوراک دریافتی مجتمع‌های پتروشیمی در سال ۱۴۰۴ به معادل روزانه یک میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه نفت می‌رسد.

پول نیوز- بهزاد محمدی معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی گفت: هم‌اکنون سالانه ۳۳ میلیون تن خوراک برابر با ۶۵۰ هزار بشکه نفت در روز، از وزرات نفت دریافت می کنیم.

وی با اشاره به اینکه مقدار خوراک دریافتی صنعت پتروشیمی در سال ۱۴۰۰ با تحقق جهش دوم صنعت پتروشیمی به سالانه ۶۲ میلیون تن برابر روزانه یک میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه معادل نفت‌خام می‌رسد، افزود: این رقم در سال ۱۴۰۴ با تحقق جهش سوم پتروشیمی به یک میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه معادل نفت خام می‌رسد که این به معنای واقعی گذر از خام‌فروشی در صنعت نفت کشور است.

افزایش میزان خوراک پتروشیمی ها به ۶۲ میلیون تن


محمدی با بیان اینکه به ازای هر تن تولید در صنعت پتروشیمی برای حدود هزار نفر اشتغال ایجاد می‌شود، ادامه داد: هم‌اکنون با ۶۶ میلیون تن ظرفیت این صنعت، ۱۰۸ هزار نفر مشغول به فعالیت هستند.

وی با اشاره به خیره کننده بودن آمار اشتغال در صنایع پایین‌دستی پتروشیمی، تصریح کرد: رقم اشتغال در این صنایع به ۱۷۰ برابر می‌رسد .

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی ادامه داد: در حال حاضر ۱۵ هزار بنگاه فعال در صنایع تکمیلی فعالیت می‌کنند که این بنگاه‌ها ۸۸۰ هزار اشتغال ایجاد کرده‌اند بنابراین می توان گفت که به ازای تحویل هر تن محصول به بخش پایین‌دستی ۱۷۰ هزار اشتغال ایجاد می شود.

وی با بیان اینکه ۳۱ میلیون تن محصول قابل فروش در بخش بالادست پتروشیمی تولید می‌شود، گفت: ۲۲.۵ میلیون تن بالغ بر ۷۰ درصد تولیدات صادر می‌شود.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان اینکه این روند نیز به همین ترتیب در بخش پایین‌دست در حال انجام است،افزود: حدود ۵ میلیون تن خوراک در اختیار صنایع پایین‌دست قرار می گیرد که به محصولات متنوع تبدیل می‌شوند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: