پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۷۳۷۳
۰۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۶
0
پس از اینکه نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا استیضاح دونالد ترامپ ریاست جمهوری آمریکا را اعلام کرد بازار های جهانی ریزش کردند.

پول‌نیوز - در معاملات بازارهای بورس در اروپا، شاخص " فوتسی ۱۰۰" بورس لندن با ۰.۴۷ درصد کاهش تا ۷۲۹۱.۴۳ واحد پایین رفت، شاخص " کک ۴۰" بورس پاریس با ریزش ۰.۰۴ درصدی در سطح ۵۶۲۸.۳۳ واحد بسته شد و شاخص " دکس ۳۰" بورس فرانکفورت در آلمان با ریزش ۰.۲۸ درصدی و ایستادن در سطح ۱۲ هزار و ۳۰۷.۱۵ واحدی به کار خود خاتمه داد. در مادرید شاخص " ایبکس ۳۵" حدود ۰.۲۷ درصد بالا رفت و به ۹۱۱۸.۲ واحد رسید.

ویلی دلویچ، کارشناس ارشد سرمایه‌گذاری در موسسه " بیرد" گفت: اخبار مربوط به افزایش احتمال استیضاح رئیس‌جمهور باعث افزایش نااطمینانی سرمایه گذاران به شرایط حاکم بر بازارها شده است.


بورس

در وال استریت شاخص‌ها به مانند همتایان اروپایی، عمدتا نزولی بودند تا جایی که شاخص " داوجونز ایدانستریال اوریج" با ۰.۵۳ درصد ریزش کرد به ۲۶ هزار و ۸۰۷.۷۷ واحد رسید، شاخص " اس اند پی ۵۰۰" با ۰.۸۴ درصد ریزش تا سطح ۲۹۶۶.۳۰ واحدی پایین رفت و دیگر شاخص مهم بورسی یعنی " نزدک کامپوزیت" با سقوط ۱.۴۶ درصدی در سطح ۷۹۹۳.۶۳ واحدی بسته شد.

از سوی دیگر در معاملات بورس های آسیا، شاخص " نیک کی ۲۲۵" بورس توکیو ژاپن با ریزش ۰.۳۵ درصدی تا سطح ۲۲ هزار و ۲۰.۶ واحدی پایین رفت، شاخص " هانگ سنگ" بورس هنگ کنگ با سقوط ۱.۱ درصدی به ۲۵ هزار و ۹۹۱.۳۳ واحد رسید. در چین شاخص " شانگهای کامپوزیت " با کاهش ۰.۵۸ درصدی در سطح ۳۸۸۷.۵۱ واحد بسته شد.

 

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار