February 2020 18 / سه‌شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با پول‌نیوز:
کد خبر: ۳۱۷۳۷۰
۰۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۶
0
ورود افراد ناآشنا به بازارسرمایه افزایش نوسان در بازار را فراهم می‌کند که این امر عاملی برای پرریسک شدن بازار و ایجاد خطر برای سهامداران محسوب می‌شود.

پول نیوز- حمیدرضا مهرآور مدیرعامل شرکت کارگزاری بانک سامان در گفت‌وگو با خبرنگار پول‌نیوز گفت: علی‌رغم اینکه موسسات آموزشی، شرکت‌های سرمایه گذاری وسبدگردان مختلفی در سال‌های اخیر آغاز به کارکرده اند، اما متاسفانه فرهنگ سازی درستی در زمینه فعالیت در بازارسرمایه انجام نشده است.

وی ادامه داد: تاکنون فرهنگ‌سازی و تبلیغات در خصوص نحوه فعالیت این شرکت‌ها انجام نشده بنابراین سهامداران به پایگاه‌های اینترنتی بورسی اکتفا کرده اند که عامه مردم شناخت کافی نسبت به این رسانه‌ها ندارند.

رشد بورس منطق علمی ندارد/ تازه وارد‌ها هوشیار باشند


مهرآور با بیان اینکه در شرایط فعلی به دلیل وجود رکود در بازار‌های طلا، ارز و مسکن مردم سرمایه‌های خود را به بازارسرمایه تزریق کرده اند، افزود: ورود افراد ناآشنا به بازارسرمایه موجبات افزایش نوسان در بازار را فراهم می‌کند که این امر عاملی برای پرریسک شدن بازار و ایجاد خطر برای سهامداران محسوب می‌شود.

کارشناس بازارسرمایه با اشاره به رشد بی سابقه شاخص بورس در روز‌های اخیر، گفت: شرکت‌هایی که رشد کرده اند ارزنده هستند، اما این میزان رشد بازار هیجانی بوده و منطق علمی ندارد.

وی با بیان اینکه این رشد بازارسرمایه حباب محسوب نمی‌شود، گفت: این رشد بی سابقه شاخص بورس صرفا به دلیل وضعیت اقتصادی شرکت‌ها نیست و عوامل سیاسی نیز در این زمینه موثر هستند.

مهرآور در خصوص پیش بینی وضعیت امروز شاخص بورس نیز گفت: در ساعات اولیه آغاز معاملات شاخص منفی بود، اما در حال حاضر روند مثبتی را در پیش گرفته و به نظر می‌رسد رشد برخی از سهم‌ها همچنان ادامه یابد.

کارشناس بازارسرمایه با اشاره به اینکه میزان رشد در سهام شرکت‌های نفتی کمتر می‌شود، دامه داد: به نظر می‌رسد که در پایان ساعات معاملات شاخص بازار در ارتفاع حدود ۳۱۲ هزار واحد قرار خواهد گرفت.

مهرآور خاطرنشان کرد: پرریسک بودن بازار در روز‌های آینده نیز ادامه می‌یابد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: