پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۷۳۶۲
۰۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۸
0
شهرام آدم نژاد گفت: تلاش‌مان را می‌کنیم تا به شبکه سراسری ریلی ایران و ترکیه متصل شویم.

پول‌نیوز - معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی از توافق برای اتصال شبکه سراسری ریلی ایران و ترکیه و جابه جایی یک میلیون تن بار در سال خبر داد و گفت: با توجه به توافقات صورت گرفته بین دو کشور، قطار تهران-استانبول تا قبل از پایان امسال راه‌اندازی می‌شود.

شهرام آدم نژاد، اظهار کرد: تلاش‌مان را می‌کنیم تا به شبکه سراسری ریلی یکدیگر متصل شویم. در حال حاضر که ار مرز رازی رد می‌شویم به دریاچه وان می‌رسیم و با کشتی‌های فری‌بت باقیمانده مسیر را می‌توانیم ادامه دهیم اما در آخرین مذاکرات صورت گرفته طرف ترک محلی را به ما معرفی کرد که با کمتر از ۱۰ کیلومتر ریل گذاری هر دو طرف می‌توان ایران و ترکیه را به شبکه ریلی یکدیگر متصل کرد.


اتصال ایران و ترکیه از طریق شبکه ریلی سراسری

وی افزود: در ایران، شمال آذربایجان غربی و در ترکیه گوربلاغ به عنوان دو حلقه مفقوده در اتصال شبکه ریلی سراسری شناسایی شدند. روی نقشه منطقه مورد نظر وضعیت مناسبی برای ریل گذاری دارد اما باید مطالعات آن را انجام دهیم که بر این اساس مقرر شده تا دو ماه آینده مطالعات مورد نظر به پایان برسد و نتایج آن مشخص شود.

معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: اگر مشکلی در اجرای این پروژه وجود نداشته باشد و هر دو طرف آن را تایید کند برای اصلاح مسیر و ریل‌گذاری آن اقدام خواهیم کرد. گرچه نمی توان بازه زمانی دقیقی برای اجرا و اتمام این پروژه اعلام کرد و همه چیز به مطالعات مهندسی و نتایج آن بستگی دارد اما همه سعی‌مان را می‌کنیم تا این کار هر چه سریعتر انجام شود.

آدم نژاد با بیان اینکه بین ایران و ترکیه توافقات لازم صورت گرفته تا یک میلیون تن بار در سال بین دو کشور جابه جا شود، گفت: برای مسافر هم اهدافی در نظر گرفته‌ایم و در چند ماه گذشته شاهد راه‌اندازی قطار تهران - آنکارا بودیم و هم‌اکنون خط ریلی راه‌آهن از تهران به آنکارا مسافران بسیاری را به صورت هفتگی جابه جا می‌کند. اما در آخرین مذاکرات صورت گرفته مقرر شد تا قطار تهران - استانبول را نیز راه‌اندازی کنیم.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه راه‌اندازی قطار تهران-استانبول نیازی به اجرای عملیات و زیرساخت ندارد و تنها باید مناسبات اقتصادی آن را تنظیم کنیم، همه تلاش‌های صورت گرفته و توافقات انجام شده بر این اساس بوده که تا قبل از پایان امسال قطار تهران-استانبول را نیز راه‌اندازی کنیم.

پیش‌ از این نیز قطار تهران - آنکارا شانزدهم مرداد ماه امسال راه‌اندازی شده بود و مقرر شد تا به صورت هفتگی حدود ۲۵۰ مسافر پایتخت را به مقصد آنکارا ترک کند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: