دبير انجمن صنفي توليدكنندگان لوازم صوتي و تصويري:
کد خبر: ۳۱۷۳۴
۱۲ دی ۱۳۸۹ - ۱۱:۲۸
0
دبير انجمن توليدكنندگان لوازم صوتي و تصويري گفت: چنانچه توليدكننده‌اي درصدد افزايش قيمت محصول خود باشد، با وجود بازار رقابتي و كنترل بازار اين امكان را نخواهد يافت.
پول‌نيوز - دبير انجمن صنفي توليدكنندگان لوازم صوتي و تصويري اعلام كرد: همزمان با آغاز مرحله اصلي اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها، مجموعه لوازم صوتي و تصويري توليد داخل هيچ گونه افزايش قيمتي نخواهند داشت.  
  
به گزارش پول‌نيوز، محمدرضا شهيدي گفت: قيمت تمام شده لوازم صوتي و تصويري هم اكنون تحت كنترل و نظارت قرار دارد ضمن اينكه تاكنون گزارشي از افزايش قيمت در اين صنف ارايه نشده است.

وي افزود: چنانچه توليدكننده‌اي درصدد افزايش قيمت محصول توليدي خود باشد با وجود بازار رقابتي و كنترل بازار، امكان اين كار از او سلب شده است.
شهيدي با بيان اينكه از شهريور و مهر ماه امسال به گونه‌اي برنامه‌ريزي شده تا افزايش قيمتي بوجود نيايد، گفت: اعضاي انجمن توليدكنندگان لوازم صوتي و تصويري اگر بخواهند در شرايط رقابتي باقي بمانند بايد با بهينه كردن بهره‌وري و توليد، افزايش هزينه‌هاي خود را جبران كنند.
دبير انجمن صنعتي توليدكنندگان لوازم صوتي و تصويري سپس به اجراي طرح تامين (فروش لوازم خانگي) اشاره كرد و افزود: اين طرح بسيار مطلوب، موثر و مفيد به نظر مي‌رسد كه با همكاري وزارت صنايع و معادن و نظام بانكي اجراي آن آغاز شده است.
وي ادامه داد: با پرداخت يارانه‌ها به مردم مقدار زيادي نقدينگي در اختيار آنها قرار خواهد گرفت كه با هدايت آن به بخش توليد ضمن تقويت مجموعه توليد كشور، صنعتگران نيز با برنامه‌ ريزي صحيح توليد خود را افزايش خواهند داد.
شهيدي با بيان اينكه طرح تامين به نفع مصرف كننده و توليدكننده و در نهايت به نفع اقتصاد كشور است، گفت: اين طرح را يك طرح كوتاه مدت نمي‌دانيم و تا زماني كه دولت يارانه‌ پرداخت مي‌كند، ادامه خواهد يافت.
وي افزود: براي اينكه طرح تامين ماندگار باشد، به هيچ وجه در اجراي آن تعجيل نخواهيم كرد ضمن اينكه تا دو هفته آينده نيز اعضاي ديگر انجمن صنفي توليدكنندگان لوازم صوتي و تصويري با تنوع محصولات خود به اين طرح خواهند پيوست.
شهيدي با بيان اينكه معرفي 50 نوع محصول صوتي و تصويري از هدف‌گذاري اوليه طرح تامين به شمار مي‌آيد، اظهار داشت: در ابتداي كار محصولات با قيمت‌هاي پايين معرفي و عرضه مي‌شوند و در ادامه نيز محصولات با قيمت‌هاي بالاتر در اين طرح قرار خواهند گرفت.
وي ادامه داد: با اجراي طرح تامين در عمل يك شبكه توزيع طراحي و معرفي مي‌شود ضمن اينكه به سبب نو بودن اين طرح ممكن است در ابتدا با كندي در اجرا مواجه باشيم.
دبير انجمن صنفي توليدكنندگان لوازم صوتي و تصويري با بيان اينكه اجباري براي حضور توليدكنندگان در طرح تامين نيست، گفت: در اين طرح قيمت‌ محصولات عرضه شده تحت هيچ شرايطي بالاتر از عرضه آنها در بازار نخواهد بود ضمن اينكه قيمت‌ها به طور دقيق كنترل مي شود و حتي بين سه تا پنج درصد نيز تخفيف براي محصولات ارايه شده در اين طرح، پيش بيني شده است.
شهيدي تمام محصولات ارايه شده در طرح تامين را محصولات به روز و جديد توليدكنندگان داخلي دانست و گفت: اجراي اين طرح به تازگي شروع به شده است بنابراين پيشداوري در اين مورد به طورر قطع صحيح نيست.
وي سپس افزود: طرح تامين كمك خواهد كرد تا ميزان تقاضا از محصولات صوتي و تصويري مشخص شود تا براساس آن توليدكنندگان به برنامه‌ريزي براي توليد بيشتر اقدام كنند.
شهيدي ظرفيت كشور براي توليد انواع تلويزيون‌هاي معمولي، LCD و LED را حدود چهار ميليون دستگاه در سال برشمرد و گفت: هم اكنون حدود دو ميليون دستگاه از انواع تلويزيون در كشور توليد مي‌شود بنابراين نيمي از ظرفيت توليد كشور خالي است و هرچه تقاضا براساس طرح تامين اعلام شود، آمادگي توليد آن وجود دارد.
وي در ادامه به تاثير اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها براي قيمت تمام شده توليد لوازم صوتي و تصويري اشاره كرد و گفت: اگرچه اجراي اين قانون بر قيمت تمام شده تاثير دارد و هزينه‌ها را افزايش مي‌دهد اما براساس برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده اگر بتوان شمارگان توليد را افزايش دهيم هزينه‌هاي ثابت سرشكن مي‌شود و در نهايت بخشي از افزايش هزينه‌ها كه به سبب اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها به وجود آمده است، جبران خواهد شد.
شهيدي سپس اجراي تحول اقتصادي را اجتناب ناپذير دانست و گفت: اگرچه طرح تحول بر قيمت ها تاثير خواهد گذاشت اما با افزايش شمارگان توليد آن را جبران خواهيم كرد.
در ادامه اين نشست، رييس هيات مديره انجمن صنفي توليدكنندگان لوازم صوتي و تصويري نيز تصريح كرد: با بازرسي‌هاي صورت گرفته هم اكنون بازار لوازم صوتي و تصويري تحت كنترل و هيچ تخلفي هم تاكنون گزارش نشده است.
محمدحسين برخوردار سپس طرح تامين (فروش لوازم خانگي) را طرح ملي دانست و گفت: اين طرح به جهت كنترل و رقابتي كه در آن وجود دارد، سبب بهينه مصرف كردن خواهد شد.
وي تعداد تلويزيون‌هاي موجود در كشور را حدود 20 ميليون دستگاه برشمرد و افزود: با جايگزين كردن اين تعداد از تلويزيون‌هاي موجود با انواع LCD و LED مصرف برق در خانوارها كاهش چشمگيري پيدا خواهد كرد.
برخوردار با بيان اينكه انتظار براين بودكه قانون هدفمندي يارانه‌ها از شهريورماه امسال اجرايي مي‌شود، اظهار داشت: براين اساس تمام اعضاي انجمن توليدكنندگان لوازم صوتي و تصويري قيمت‌ها را با اين قانون متناسب كردند و روند كاهشي قيمت‌ها آغاز شد. 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: