پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

مدیرعامل کارگزاری بانک مسکن با پول نیوز:
کد خبر: ۳۱۷۳۰۵
۰۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۱
0
برخی از فعالان بازار به دلیل نزدیکی شاخص به مرز 320 هزار واحد، شناسایی سود کردند که تعیین این رقم ناشی از هیجانات روانی بازار بوده اما به دلیل وجود نقدینگی در بورس می توان گفت روند فعلی ادامه خواهد یافت.

پول‌نیوز - در روز گذشته به تبع رشد قیمت‌ها در اکثر گروه‌های بازار از جمله خودرویی ها و فلزات، شاخص کل بورس با رشد بیش از ۹ هزار و ۳۰۰ واحدی مواجه شد تا جایی که پس از پایان ساعات معاملات دماسنج بورس رقم بی سابقه 311 هزار و ۴۷۱ واحد را برای اهالی بازارسرمایه به نمایش گذاشت و یکی از تاریخی‌ترین روز‌های معاملات بازار سرمایه رقم برای اهالی این بازار رقم خورد اما در روز جاری به دلیل اصلاح قیمت ها شاخص نیز روند نزولی را در پیش گرفت به همین دلیل حدس و گمان هایی در خصوص آغاز روند اصلاحی بازار سرمایه توسط کارشناسان این بازار مطرح می شود.

بورس

 

در این خصوص محمدمهدی بحرالعلوم مدیرعامل کارگزاری بانک مسکن به خبرنگار پول نیوز گفت: در روز جاری بازهم شاخص بازار روند مثبتی را در پیش گرفت اما برخی به دلیل فشارهای ناشی از فروش هیجانی نسبت به فروش سهم ها اقدام کردند.

وی خاطرنشان کرد: برخی از فعالان بازار به دلیل نزدیکی شاخص به مرز 320 هزار واحد، شناسایی سود کردند که تعیین این رقم نیز ناشی از هیجانات روانی بازار بوده اما به دلیل وجود نقدینگی در بورس می توان گفت روند فعلی بازهم ادامه خواهد یافت.

بحرالعلوم با اشاره به اینکه وجود نقدینگی در بازار موجبات رشد بی سابقه شاخص در روز گذشته را فراهم کرد، ادامه داد: در ماه های اخیر به دلیل شرایط دیگر بازارهای موازی موج نقدینگی به سمت بازارسرمایه هدایت شده که این امر عاملی برای رشد بی وقفه بورس محسوب می شود.

برچسب ها: بانک مسکن ، بورس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار