پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۷۲۹۷
۰۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۸
0
هر اونس طلا در بازار معاملات آتی آمریکا با ۰.۵ درصد افزایش، به ۱۵۲۱ دلار و ۹۰ سنت رسید.

پول‌نیوز - قیمت طلا پس از این که روز گذشته تحت تاثیر نگرانی‌ها نسبت به کندی رشد اقتصادی و تنش‌ها در خاورمیانه به بالاترین حد در بیش از دو هفته اخیر صعود کرد، در معاملات روز سه شنبه بازار جهانی ثابت ماند.

هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور تغییر چندانی نداشت و در ۱۵۲۱ دلار و ۲۴ سنت ایستاد. بهای معاملات این بازار روز گذشته تا مرز ۱۵۲۶ دلار و ۸۰ سنت صعود کرده بود.


طلا

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۵ درصد افزایش، به ۱۵۲۱ دلار و ۹۰ سنت رسید.

به گفته مایکل مک‌کارتی، استراتژیست ارشد بازار در شرکت "سی ام سی مارکتس"، هر دو کشور چین و آمریکا اظهاراتی مطرح کردند که نشان می‌دهد ممکن است توافق تجاری بین دو طرف حاصل شود و این مساله طلا را با فشارهای کاهشی مواجه کرده است. با این حال اگر این مذاکرات دوباره شکست بخورد، به نفع قیمت طلا خواهد بود.

بر اساس گزارش رویترز، اختلاف تعرفه‌ای میان دو اقتصاد بزرگ جهان بیش از یک سال است که ادامه دارد و باعث التهاب بازارهای جهانی و کندی رشد اقتصاد جهانی شده و در نتیجه قیمت طلا از ابتدای امسال تاکنون حدود ۱۸ درصد رشد کرده است.

موجودی طلای "اس پی دی آر گلد تراست" که بزرگترین صندوق سرمایه گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان است، روز دوشنبه ۱.۶۱ درصد رشد کرد و به ۹۰۸.۵۲ تن رسید که منعکس‌کننده علاقه سرمایه‌گذاران به طلا است.

به گفته وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز، هر اونس طلا برای تحویل فوری در محدوده ۱۴۹۷ دلار تا ۱۵۲۴ دلار خنثی مانده است و با خروج از این محدوده می‌تواند جهت حرکت مشخصی پیدا کند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۲ درصد کاهش پیدا کرد و به ۱۸ دلار و ۵۹ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد کاهش، به ۹۵۴ دلار رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد کاهش، به ۱۶۵۲ دلار و ۱۶ سنت رسید.

منبع: ایسنا
برچسب ها: طلا ، اقتصاد جهانی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار