پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۷۲۵۶
۰۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۶
0
مدیرکل بهزیستی گیلان با تاکید بر اینکه کاشت حلزون باید تا 6 سالگی انجام شود، اظهار کرد: از آغاز کاشت حلزون تاکنون برای 170 کودک در گیلان انجام شده است.

پول‌نیوز - مدیرکل بهزیستی گیلان، با بیان اینکه کاشت حلزون حدود هشت سال است که آغاز شده است، گفت: کاشت حلزون تاکنون برای 170 کودک در گیلان انجام شده است.

 

حسین نحوی نژاد در نشست با خبرنگاران گفت: 46 هزار خانوار تحت پوشش بهزیستی گیلان هستند که از این تعداد 6 هزار و 200 نفر کم‌شنوا و ناشنوا هستند.

 

وی ادامه داد: سه هزار و 175 نفر از ناشنوایان تحت پوشش بهزیستی استان مستمری‌بگیر هستند.

 

نحوی نژاد خاطرنشان کرد: 400 دانش‌آموز و 200 دانشجوی ناشنوا تحت پوشش بهزیستی استان هستند که از این تعداد دانشجو یک نفر در مقطع دکترا و 30 نفر در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل می‌کنند.

 

وی گفت: به منظور پیشگیری و شناسایی به موقع نوزادان ناشنوا و کم شنوا طرح غربالگری شنوایی در همه بیمارستان‌هایی که بخش زایشگاه دارند فعال شده است.

 

نحوی نژاد با بیان اینکه در طرح غربالگری تمام نوزادان در بدو تولد مورد معاینه قرار می گیرند، افزود: سال گذشته 24 هزار و 500 نوزاد متولد شده در سراسر استان تحت غربالگری شنوایی قرار گرفتند.

 

وی با بیان اینکه سال گذشته 400 سمعک و هفت هزار حلقه باطری سمعک در بین ناشنوایان توزیع شد، تصریح کرد: 150 سمعک و پنج هزار و 500 حلقه باطری در شش ماهه نخست امسال در بین ناشنوایان توزیع شده است.

 

مدیرکل بهزیستی گیلان با تاکید بر اینکه کاشت حلزون باید تا 6 سالگی انجام شود، اظهار کرد: از آغاز کاشت حلزون تاکنون برای 170 کودک در گیلان انجام شده است.

 

وی یادآور شد: 300 ورزشکار ناشنوا در رشته‌های فوتبال، فوتسال، دو ومیدانی، تکواندو و کاراته تحت حمایت بهزیستی هستند که از این تعداد 21 نفر مدال‌ آسیایی، چهار نفر مدال جهانی و هشت نفر مدال‌ پاراالمپیک را کسب کردند.

مدیرکل بهزیستی گیلان با بیان اینکه در بسیاری از موارد کم شنوایی و ناشنوایی ها با اقدامات ساده اولیه قابل پیشگیری هستند، گفت: 70 درصد از ناشنوایی قابل پیشگیری است.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار