پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۷۲۴۰
۰۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۸
0
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: دریافت مالیات بر ارزش افزوده از شرکت های بیمه، بدون شک می‌تواند بخشی از ماموریت‌های بیمه را سخت کند که باید از این مسئله پرهیز شود و در جهت حذف این مقوله گام برداشت.

پول‌نیوز - سیدجواد حسینی کیا نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر رقمی بالغ بر ۸۶ درصد منابعی که در ازای دریافت بیمه پرداخت می‌ شود صرف خسارات می شود، بنابراین طبق این شرایط اگر صنعت بیمه نتواند خود را احیا کند قطعا ورشکست خواهد شد و باید برای این موضوعات فکری اساسی کرد.

به گزارش گروه بانک و بیمه پول‌نیوز، حسینی کیا اظهار داشت: عدم اخذ مالیات بر ارزش افزوده از صنعت بیمه یکی از راه‌حل‌های موجود است که می‌تواند شرایط را مطلوب کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: دریافت مالیات بر ارزش افزوده از صنعت بیمه بدون شک می‌تواند یک بخشی از ماموریت‌های بیمه را سخت کند که باید از این مسئله پرهیز شود و در جهت حذف این مقوله گام برداشت.

وی با اشاره به تمرکز بر صندوق حوادث طبیعی گفت: باید منابع این صندوق به طور جدی تری در مجلس مورد بازنگری قرار گیرد و منابع آن باید تقویت شود تا این صندوق پاسخگو باشد؛ در ضمن مردم باید با توجه به رویکرد این صندوق به سمت بیمه کردن منازل خود پیش بروند که این می تواند پیشگیری قبل از درمان تلقی شود.

برچسب ها: بیمه مرکزی ، مالیات
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار