پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۷۰۴۹
۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۶
0
وزارت منابع طبیعی و محیط زیست روسیه تخمین زده است که ارزش ذخایر نفتی این کشور ۷۴.۵ تریلیون روبل ( ۱.۲ تریلیون دلار) است.

پول‌نیوز - وزارت منابع طبیعی و محیط زیست روسیه تخمین زده است که ارزش ذخایر نفتی این کشور 74.5 تریلیون روبل ( 1.2 تریلیون دلار) است.این مقدار تقریباً دو برابر ارزش این ذخایر در سال گذشته است.

طبق اطلاعات این وزارتخانه، ارزش ذخایر نفتی روسیه 88 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.


ذخایر نفتی

ارزش مجموع هیدروکربنها ، طلا ، الماس ، مس و سنگ معدن آهن هم مجددا ارزیابی شده و حدود 93.4 تریلیون روبل (1.5 تریلیون دلار ) تخمین زده می شود. افزایش ذخایر نفتی که جدیدا اکتشاف شده از نظر مقدار چندان قابل توجه نیست وتنها 8.7 درصد نسبت به 9.04 میلیارد تن سال گذشته افزایش یافته و حالا به 9.83 میلیارد تن می‌رسد. همچنین، ارزش ذخایر نفتی روسیه در 2018 به 71.7 درصد تولید ناخالص داخلی این کشور رسید.

ارزش ذخایر گاز روسیه هم 25 درصد افزایش یافته و از 11.31 تریلیون روبل (177 میلیارد دلار) به 14.11 تریلیون روبل ( 221 میلیارد دلار) رسیده است. ذخایر گاز روسیه از نظر مقدار 3.6 درصد بالا رفته و به 15 تریلیون متر مکعب رسیده است. ارزش سنگ معدن آهن روسیه 1.2 تریلیون روبل ( 18 میلیارد دلار)، طلا 614 میلیارد روبل ( 9.6 میلیارد دلار) و الماس 546 میلیارد روبل ( 8.5 میلیارد دلار) تخمین زده شده است. ذخایر مس و زغال سنگ از نظر مقدار از سال 2017 کمی کاهش یافته اند.

وزارت منابع طبیعی روسیه ارزیابی ذخایر معدنی این کشور را برای اولین بار در سال گذشته انجام داد و ارزش بازار آن ها را برای 2017 تخمین زد.

این وزارتخانه برای ارزشیابی از شیوه مخصوص به خود استفاده کرده است. این بررسی تمام ذخایر روسیه را شامل نمی‌شود و تنها ذخایری را در بر می گیرد که از نظر اقتصادی قابل استخراج هستند.

منبع: تسنیم
برچسب ها: ذخایر نفتی ، روسیه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار