پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۶۹۲۱
۲۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۵
0
رییس کل بانک مرکزید: نظارت بر نظام بانکی و تراکنش‌ها از طریق سامانه‌های نظارتی در دستور کار بانک مرکزی قرار دارد.

پول‌نیوز - رییس کل بانک مرکزی در مراسم تودیع و معارفه معاونان فناوری های نوین سابق و جدید این بانک از نظارت و کنترل بخش های ارزی و ریالی از طریق سامانه های جدید، اصلاح نظام کارمزد در نظام بانکی کشور، نظارت بر شرکت های پرداخت الکترونیک و تقویت شبکه بانکداری متمرکز به عنوان انتظارات خود از معاون فناوری های نوین جدید بانک مرکزی نام برد.

به گزارش گروه بانک و بیمه پول‌نیوز، آقای همتی با ابراز رضایت از عملکرد اقاي ناصر حکیمی گفت: در یکسال و نیم گذشته اقدامات مهمی در حوزه فناوری های نوین بانکی انجام شد که شایسته تقدیر است.


تقویت سامانه‌های نظارتی، اولویت بانک مرکزی


وی با بیان اینکه تغییر و تحولات در لایه های مدیریتی طبیعی است، افزود: انتخاب اقاي محرمیان به هیچ عنوان به معنای نفی خدمات حکیمی نیست و همچنان از تجربیات و توانمندیش بهره خواهیم برد.

اقاي همتی ادامه داد: در این حوزه به دنبال یک نیروی تازه نفس بودیم که از زوایای جدید به موضوع نگاه کند که خوشبختانه محرمیان دارای تخصص علمی و اجرایی لازم است.

رییس کل بانک مرکزی افزود: با توجه به آرامش حاکم بر بازار ارز، پیگیری سایر اولویت ها بویژه راه اندازی عملیات بازار باز و نظارت بر نظام بانکی و تراکنش ها از طریق سامانه های نظارتی در دستور کار بانک مرکزی قرار دارد.

وی تصریح کرد: در خصوص تقویت کارآمدی و بروزرسانی سامانه های نظارتی بویژه در زمینه پولشویی و دسته بندی تراکنش های بانکی امیدوارم که این سامانه ها به زودی تکمیل شود.

همتی با آرزوی موفقیت برای محرمیان از او خواست تا با خرد جمعی و همکاری با فعالان حوزه فناوری های بانکی نسبت به انجام ماموریت ها اقدام کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار