کد خبر: ۳۱۶۹۱
۱۱ دی ۱۳۸۹ - ۱۰:۵۲
0
وزارت جهاد كشاورزي نحوه فروش اقساطي 20 ساله زمين‌هاي ملي و اموال متعلق به دولت را به كشاورزان و روستايياني كه اين اراضي در محدوده روستاي آنها واقع شده را تعيين كرد.
پول‌نيوز - وزارت جهاد كشاورزي نحوه فروش اقساطي 20 ساله زمين‌هاي ملي و اموال متعلق به دولت را به كشاورزان و روستايياني كه اين اراضي در محدوده روستاي آنها واقع شده را تعيين كرد.
 
به گزارش پول‌نيوز، وزير جهاد كشاورزي در اجراي ماده 6 آيين‌نامه اجرايي بند 14 ماده واحده قانون بودجه سال 1389 كل كـشور، موضوع تصـويب‌نامه كميـسيون اصل 138 قانون اساسي تقاضانامه خريد و قرارداد فروش اقساطي اراضي ملي و موات را ابلاغ كرد.

براساس دستورالعمل آيين‌نامه اجرايي بند 14 قانون بودجه 1389 كل كشور، سازمان جهاد كشاورزي مكلف است در صورت درخواست خريد و انتقال قطعي اراضي مستاجرين مشمول پس از اخذ گزارش موضوع بند ج ماده يك اين دستورالعمل و تاييد كميسيون هاي واگذاري ذيربط درخصوص قيمت‌گذاري و تعداد اقساط حداكثر تا20 سال، در مورد اراضي زير حدنصاب راساً و در خصوص اراضي بالاي حدنصاب با رعايت مواد 19 و 26 دستورالعمل اصلاحي با ارسال اصل پرونده برگ شمار شده به انضمام نقشه عرصه به سازمان امور اراضي و اخذ تائيديه آن، اقدام كند.

بر اين اساس،سازمان جهاد كشاورزي موظف است با رعايت ماده 2 اين دستورالعمل و دريافت قسط اول نسبت به معرفي متقاضي به دفترخانه عامل براي تنظيم قرارداد فروش اقساطي ثبتي طبق نمونه فرم پيوست و با رعايت موارد بيمه كردن اقساط فروش توسط متقاضيان نزد شركت‌هاي بيمه‌گذار اقدام كند .

در ادامه آمده است در صورت فوت خريدار، اقساط باقي‌مانده از سوي شركت بيمه به صورت كامل و در يك مرحله پرداخت شود و مدت قرارداد فروش اقساطي با توجه به قيمت تعيين‌شده، تا مبلغ 200 ميليون ريال حداكثر تا پنج سال و تا 500 ميليون ريال حداكثر تا 10 سال و در خصوص مبالغ بيش از اين، مدت بنا به تشخيص رئيس سازمان جهاد كشاورزي تعيين مي‌ شود و در صورت درخواست خريدار و يا بنا به تشخيص كميسيون ذيربط و با در نظرگرفتن نوع و زمان، بهره‌برداري امكان تعيين بيش از يك قسط در سال ميسر است، اقدام كند.
همچنين اين دستورالعمل مشمول واگذاري هاي مربوط به تاريخ قبل از ابلاغ تبصره 2 ماده 9 قانون افزايش بهره‌وري بخش كشاورزي و منابع طبيعي مصوب بيست و سوم تيرماه امسال مجلس شوراي اسلامي بوده و واگذاري‌هاي بعد از ابلاغ 26 مرداد ماه امسال، قانون مذكور را شامل نمي‌شود.

يادآوري مي شود، بر اساس ماده 6 آيين‌نامه اجرايي بند 14 ماده واحده قانون بودجه سال 1389 كل كـشور، وزارت جهاد كشاورزي موظف شده است نمونه فرم درخواست متقاضيان و فرم قرارداد واگذاري موضوع اين آيين‌نامه و همچنين دستور العمل‌هاي اجرايي لازم را ظرف يكماه پس از ابلاغ اين آيين‌نامه تهيه و به واحدهاي ذيربط ابلاغ كند.

براساس بند14 ماده واحده قانون بودجه 89، به وزارت جهادكشاورزي اجازه داده شده زمين‌هاي ملي و موات متعلق به‌ دولت را كه در اجراء مواد 31 و 32لايحه قانوني احياء اراضي مصوب شوراي انقلاب اسلامي واگذار شده يا مي شود در سال 1389 به قيمت كارشناسي در محل، با اقساط حداكثر 20ساله به كشاورزان و ساكنان روستاهايي كه اين اراضي در محدوده آن روستا واقع شده است با تعيين الگوي كشت واگذار و وجوه دريافتي را به حساب رديف 210202 نزد خزانه‌داري كل واريز كنند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: