کد خبر: ۳۱۶۷۱
۱۱ دی ۱۳۸۹ - ۰۹:۱۵
0
کاهش 20درصدي مصرف نان در 10 روز اخير از ديد کارشناسان به معناي كاهش مصرف نان در جامعه تلقي نشده است بلكه اين کاهش را نوعي ايجاد توازن در خريد و مصرف اين كالا در كشور دانسته‌اند.
پول‌نيوز - رييس گروه تحقيقات آزمايشگاهي پخت نان اعلام كرد: سال آينده نانوايي‌هاي سراسر كشور براساس كيفيت نان توليدي خود درجه بندي مي‌شوند.  

به گزارش پول‌نيوز، آرش طاهري‌ اظهار داشت: براين اساس مصرف كننده با مراجعه به نانوايي مي‌تواند از كيفيت نان عرضه شده آگاهي يابد.

وي اجراي طرح مذكور را عاملي در جهت ايجاد رقابت ميان نانوايي‌ها دانست و گفت: نظارت بر عملكرد واحدهاي پخت نان از اين پس به صورت مداوم ادامه خواهد داشت.

طاهري با اشاره به اينكه نان همواره به عنوان اصلي‌ترين غذاي مردم ايران نقش مهمي در تامين انرژي، پروتئين و املاح مورد نياز داشته،‌ اظهار داشت: نان توليد شده در سال‌هاي گذشته با مشكلاتي نظير كيفيت پايين آرد، تهيه خمير به روش نامناسب و استفاده از تكنولوژي‌هاي قديمي در مسير توليد روبرو بوده است.

وي تصريح كرد :‌آثار توليد نان كيفي در ضايعات اين محصول بروز مي‌كند،به همين دليل بهاي پايين نان و عدم رقابت در روند توليد، موجب وجود حجم بالاي ضايعات نان در كشور شده است.

طاهري ميزان ضايعات نانوايي‌هاي آزادپز به دليل خريد آرد با قيمت بالا‌تر و توجه آن‌ها به فرآيند توليد را پايين‌تر از نانوايي‌هاي يارانه‌اي عنوان كرد.

وي افزود: براساس بررسي‌هاي صورت گرفته توسط مركز پژوهش‌هاي غلات سال گذشته، ميانگين ضايعات نان تنها در استان تهران حدود 2/14 درصد بود، اين در حالي است كه در طول همين مدت ميانگين ضايعات نان توليد شده توسط نانوايي‌هاي آزادپز رقمي نزديك به 7/5 درصد بوده است.

طاهري با بيان اينكه پايين بودن قيمت نان در كشور موجب خريد بيش از حد مصرف آن توسط خانوار‌ها شده ،‌ تصريح كرد: قدر مسلم اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها و اصلاح قيمت نان موجب كاهش مصرف و به تبع آن كاهش ضايعات نان خواهد شد. اين به معناي كاهش مصرف نان در جامعه نبوده بلكه براين اساس ميان خريد و مصرف اين كالا در كشور توازن ايجاد مي‌شود.

رئيس گروه تحقيقات آزمايشگاهي پخت نان، ‌با تاكيد كيفي شدن نان به تبع ايجاد فضاي رقابتي ميان نانوايان در سراسر كشور، اعلام كرد: طرح درجه بندي نانوايي ها عاملي در جهت ايجاد رقابت ميان نانوايي‌ها است و از اين پس نظارت بر عملكرد واحدهاي پخت نان به صورت مداوم ادامه خواهد داشت.

يادآور مي شود وزارت بازرگاني 11 تا 17 دي ماه را كه همزمان با سومين هفته اجراي مرحله اصلي قانون هدفمندي يارانه‎ها است، به عنوان هفته كيفيت نان نامگذاري كرد.
 
‌نقشه راه نان تدوين مي شود

در همين حال ‌محمود دودانگه،‌معاون برنامه ريزي و امور اقتصادي وزير بازرگاني در سخناني گفت كه بهبود كيفيت نان و خلاقيت نان ،‌افزايش درآمد بيشتر نانوايي‌ها را در پي خواهد داشت.

به گفته وي، ‌‌اصلاح قيمت آرد و ابتكار عمل ايجادشده براي نانوايي‌ها فضاي مناسبي براي بهبود كيفيت و حركت به سمت توليد نان‌هاي متنوع و با ارزش غذايي بالا‌تر ايجاد كرده است.
وي افزود‌: ‌از آنجا كه بهبود كيفيت نان نيازمند زمان بوده و دسترسي به هدفگذاري‌هاي صورت گرفته در اين زمينه در كوتاه مدت امكان پذير نيست، با تهيه نقشه راه و تعيين استاندارد براي نان طي يك پروسه زماني شش ماهه به هدف نهايي كه‌ همان ارتقاي كيفيت نان است دست پيدا خواهيم كرد.

دودانگه، پيشبرد برنامه‌هاي وزارت بازرگاني در اين زمينه را مستلزم همكاري دستگاه‌ها و سازمانهاي ذيربط، اتحاديه‌ها، نانوايي‌ها و مردم اعلام كرد و افزود: با تعيين استاندارد نان و اجراي برنامه‌هاي بهبود كيفيت، در آينده‌اي نزديك شاهد عرضه نان كيفي و با ارزش غذايي بالا به مردم خواهيم بود.

وي با اشاره به توليد نان‌هاي متنوع و با ارزش غذايي بالا در ساير كشور‌ها و اهميت و جايگاه نان در سبد غذايي خانوار گفت: هدفمند سازي يارانه آرد و ايجاد فضاي رقابتي موجب ايجاد خلاقيت در بين نانوايان و تنوع بخشي به نان توليدي خواهد شد.
 
سه درخواست وزير بازرگاني

با ورود به هفته كيفيت نان كه از آن با نام تحول ديگردرحوزه گندم، آرد و نان ياد مي‌شود، وزير بازرگاني به عنوان پيشنهاددهنده ،‌اين طرح سه درخواست خود را ازدست اندركاران اين حوزه شامل متوليان فرايند نان، متخصصان علوم تغذيه و استانداران سراسركشور با هدف پاسداشت بركت مقدس خداوندي و تدوين نقشه راه بهبود كيفيت نان مطرح كرد.  
 
‌مهدي غضنفري ‌نخستين خواسته خود را با فعالان بخش خصوصي، مسئولان غله در سراسر كشور در ميان گذاشت و گفت: هر چند كه مردم تاكنون نشان داده‌اند از آگاهي بالايي نسبت به حفظ جايگان نان به عنوان بركت خداوند قائل هستند اما به نظر مي‌رسد با اطلاع رساني بيشتر مي‌توان سطح دانش عمومي را ارتقا بخشيد.

وزير بازرگاني درادامه گفت: دست اندركاران حوزه گندم، آرد و نان در دولت و بخش خصوصي وظايف سنگيني برعهده دارند كه انشاءالله در هفته كيفيت نان به عنوان مثال آسيابان‌ها بيشترين همت خود را براي تحويل بهترين آرد به نانوايان خواهند داشت و خبازي‌ها نيز كيفي‌ترين نان را تحويل مردم مي‌دهند تا اين گام نخست، آزمايشي موفقيت آميز براي ادامه فرآيند توليد كيفي آرد و نان در آينده گردد.

وي دومين درخواست خود را با صاحبنظران، متخصصان علوم تغذيه و بهداشت آرد و خبرگان پخت نان به عنوان افرادي با تجربه مطرح كرد و گفت: آن‌ها مي‌توانند با اطلاع رساني در برنامه‌هاي مختلف در سطح كشور به بيان موضوع بپردازند و مردم و فعالان مرتبط اقتصادي با آرد و نان را بيش از گذشته با عوامل تاثير گذار در بهبود كيفيت نان آشنا كنند.

به مشاركت طلبيدن 30 استاندار همزمان با تهران در يك عزم ملي براي بهبود كيفي نان در هفته پيش رو سومين خواسته غضنفري همزمان با برگزاري هفته نان بود، وي عنوان كرد: برگزاري جلساتي در اين هفته از سوي استانداران با اتحاديه‌هاي نانوايي، انجمن كارخانه داران آسياباني و رسيدن به تفاهمي مشترك براي تحقق كيفيت بر‌تر نان ما را در رسيدن به اهداف هدفمندي اين حوزه ياري مي‌كند.

وزير بازرگاني تاكيد كرد: برگزاري هفته كيفيت نان نقش موثري در ارايه نان كيفي و جلوگيري از ميزان ضايعات دارد.
 
غضنفري درباره علل نامگذاري هفته كيفيت نان، همزمان با سومين هفته از اجراي قانون هدفمندي يارانه نيز توضيح داد، هدف اصلي آن است كه توليدكنندگان و مصرف كنندگان با راهكارهاي بهبود كيفيت آشنا شوند هر چند كيفيت يك فرايند مستمر و طولاني مدت بوده اما موضوع بهبودهاي فوري نيز كاملا امكان پذير است زيرا كه از طريق بهبودهاي كوچك و مستمر است كه مي‌توانيم به كيفيت مورد نظر خود برسيم.
 
فرايند توليد نان بعنوان يك سيستم

وزير بازرگاني از فرايند مزرعه تا منزل زنجيره توليد نان بعنوان يك سيستم پيچيده نام برد كه بدون شناخت كامل اجزاء آن و درك روابط حاكم بر آن فعاليت‌هاي بهبود كيفيت نمي‌تواند به كمال مطلوب خود دست يابد.

از نظر وي اين سيستم پيچيده داراي سه جزء توليدي يعني توليد گندم، آرد و نان و سه جزء لجستيكي (حمل و نقل و انبارداري) يعني حمل از مزرعه به سيلو و نگهداري در سيلو، حمل از كارخانه و نگهداري در خبازي، و بالاخره حمل از نانوايي به محل مصرف و نگهداري در خانه است.

غضنفري از روابط ميان اين اجزاء بعنوان عامل مهم ديگري نام برد كه بدون اصلاح آن ساير بهبود‌ها كامل نخواهد شد بنابراين برنامه‌هاي بهبود كيفيت بايد دربرگيرنده سه عامل توليدي، سه عامل لجستيكي و سرانجام عامل مربوط به روابط و قواعد حاكم ميان اين شش عامل پايه‌اي باشد.
 
زنجيره توليد نان

غضنفري با اشاره به اولين عامل توليدي گفت: اگر مي‌خواهيم نان كيفي داشته باشيم بايد هنگام توليد گندم از واريته‌هاي مناسب استفاده كنيم. دوران كشت، داشت وبرداشت را به درستي مديريت كنيم و از سويي مانع سن زدگي، باد زدگي و ساير آفات گندم شويم و كار‌شناسان و مروجين كشاورزي نيز موضوع محصول كيفي گندم را بيش از گذشته مورد توجه قرار دهند.

وزير بازرگاني درباره حلقه اول و دوم توليد نان كيفي نيز اظهارداشت: كيفي بودن گندم و آرد موضوع مورد بحث صاحبنظران در هفته كيفيت خواهد بود.

وي گفت: نحوه خرد كردن گندم، سبوس گيري، توجه به كيفيت آرد، طرز نگهداري و فعاليت‌هاي آزمايشگاهي براي بررسي ارزش تغذيه‌اي آرد و تنوع بخشي به آن با توجه به نان توليدي از عمده موضوعاتي است كه در هفته آينده مورد بحث وبررسي قرارمي گيرد.

غضنفري با تاكيد براينكه آرد در حلقه دوم از اهميت بالايي برخوردار است در باره اين ديدگاه خود گفت: تا زماني كه گندم تبديل به آرد نشده قابليت نگهداري بيشتري دارد اما پس از آن فرايند محافظت و نگهداري سخت‌تر مي‌شود.

وزير بازرگاني در باره نان به عنوان حلقه سوم توليد و محصول نهايي اين زنجيره بزرگ گفت: برگزاري برنامه‌هاي آموزشي براي نانوايان، استفاده از مخمرهاي مناسب هنگام پخت، زمان خميرگيري، نحوه پخت افزودني‌ها، استفاده از آرد مناسب براي هر كدام از انواع نان و استفاده از كارگران ماهر از جمله عوامل تاثير گذار در سطح كيفي نان است كه در هفته كيفيت به آن پرداخته مي‌شود.
 
ساير عوامل تاثيرگذار در كيفيت نان

غضنفري دربخش ديگري ازسخنان خود ضمن اشاره به موضوع لجستيك اين فرايند مهم اظهار داشت: به جز سه حلقه اصلي توليدي يعني گندم، آرد و نان، مجموعه‌اي از شرايط و مسائل همچون مراحل نگهداري گندم در سيلو، آرد در مراكز نگهداري و نان در منزل برروي محصول نهايي اثر گذار است.

وي به مراحل نگهداري گندم در سيلو نيز اشاره‌اي داشت و گفت: مراحل نگهداري گندم در سيلو از اهميت بالايي برخوردار است به عنوان مثال يك سيلوي نگهداري گندم بايد علاوه بر استاندارد بودن، هوادهي شود از ورود حشرات و جانوران موذي به داخل آن محافظت شود و مدت زمان نگهداري، درجه حرارت و نگهداري كاملا استاندارد باشد.

وزير بازرگاني در ادامه گفت: همانگونه كه قرار دادن آرد در انواع كيسه و گوني، شرايط فضا و درجه حرارت بر روي كيفيت آن موثر است چگونگي نگهداري نان در يخچال و فريزر بر ماندگاري و حفظ كيفيت آن تاثير گذار خواهد بود.

غضنفري ابراز اميدواري كرد تا صاحبنظران و متخصصان حوزه آرد و نان در هفته كيفيت نان دربه سه موضوع نگهداري يعني گندم درسيلو، آرد در كيسه و گوني و نان در يخچال و فريزر توصيه‌هاي لازم را ارايه كنند.
 
سيستم حمل ونقل

به اعتقاد وزير بازرگاني حمل ونقل بعنوان عنصر ديگري در لجستيك اين فرايند نيز نقش مهمي در زنجيره گندم، آرد و نان برعهده دارد.

وي مي‌گويد: تمام مراحل انتقال گندم از مزرعه تا سيلو، از آنجا به آسياباني و سپس به خبازي و نهايتا به مصرف كننده روي كيفيت هر كدام از سه حلقه اصلي توليد و نهايتا نان مصرفي اثر گذاراست.
 
اصلاح روابط حاكم بر اجزاء سيستم

وزير بازرگاني با مهم ارزيابي كردن مجموعه قواعدي كه بر روابط ميان اين عوامل حاكم است تصريح كرد: ما بايد در مورد اين روابط تجديد نظر كنيم زيرا بسياري از آن‌ها با دوران پس از هدفمندي سازگاري ندارند.

وي با اشاره به نحوه تحويل آرد به نانوايان اضافه كرد: ما بايد در شيوه انجام اين كار بازنگري كنيم زيرا نبايد نانوا در انتخاب آرد و آسيابان بي‌اختيار باشد.

به گفته غضنفري شركت بازرگاني دولتي بايد سازوكاري را پياده كند كه بر اساس آن دولت از حوزه آردفروشي خارج شده و اين فعاليت چون سه دهه قبل توسط مردم انجام شود.
 
آزادي عمل نانوايان در خريد آرد

غضنفري با ياد آوري اينكه قبل از اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها گندم و آرد در اختيار دولت بود و سپس آرد را تحويل نانوايان مي‌داد، عنوان كرد: اما حالا اعلام مي‌كنيم كه نانوايان مي‌توانند از هر كارخانه آسياباني كه مايل باشند آرد مورد نياز خود را خريداري كنند و يا اينكه گندم را از دولت تحويل گرفته و به آسيابان مورد نظر خود تحويل دهند.

وي ادامه داد: با شيوه جديد رابطه اجباري ميان آسيابان و نانوايي به تدريج حذف مي‌شود و به بخش خصوصي واگذارمي شود، و ازطرفي نانواياني كه ممكن است مشتري بيشتري داشته باشند مي‌توانند به هر ميزان كه مايل باشند از دولت گندم را خريداري كنند چرا كه دراين خصوص محدوديتي وجود ندارد.
 
آزادي عمل در فضاي هدفمندي نان

وزير بازرگاني درباره وضعيت آتي گروهي از اصناف كه تحت عنوان علافان كه از گذشته دور به فروش آرد مي‌پرداختند نيز اشاره كرد وگفت: ما اميدواريم اين صنف چون گذشته فعال گشته و با خريد گندم از دولت و تبديل آن به آرد و يا تامين آرد آز آسياباني زمينه فروش آرد را در مقادير زياد و يا كم فراهم آورند.

وي ادامه داد: آن‌ها مي‌توانند با مراجعه به كارخانجات آسياباني و خريد از آن‌ها، آرد را در دسترس خانواده‌هايي قرار دهند كه مي‌خواهند در منزل پخت نان كنند. دراين شيوه متقاضيان خريد آرد در احجام كمترديگرنيازي به مراجعه به كارخانه يا شركت بازرگاني دولتي ندارند و براي ايشان آزادي عمل وجود دارد.

وزير بازرگاني تصريح كرد: شيوه جديد علاوه بر ايجاد ابتكار، خلاقيت و نوآوري منجر به بالارفتن سطح مشتري مداري و كاهش هزينه‌ها مي‌شود.

غضنفري با بيان اينكه در حوزه هدفمندي گندم، آرد و نان تلاش‌هاي بسيار خوبي براي اصلاح ساختار و روابط ميان اجزاي اين سيستم درحال انجام است، گفت: با سيستم بزرگي مواجه هستيم كه اگر بخواهد محصولي كيفي تر تحويل دهد بايد همه اجرايي وروي و خروجي تحت كنترل قرار گيرد.

وي تاكيد كرد دراين سيستم رابطه ميان خبازي‌ها و آسيابانان آزادانه و براساس انتخاب و رقابت شكل مي‌گيرد و از حالت دستوري و اجباري به ساختار مبتني بر رقابت، كيفيت وبهره وري تبديل مي‌شود.

وزيربازرگاني در جمع بندي پاياني گفت: ‌وقتي از كيفيت نان با مردم صبحت مي‌كنيم بايد يادمان باشد به طور خلاصه با مجموعه بسيار بزرگي از پارامتر‌هاي اثر گذار شامل عوامل توليدي، فناوري، لجستيكي، مهارتي، مديريتي، و حتي حاكميتي مواجهيم.

غضنفري اين توضيح را با ذكر مثالي كامل كرد و افزود: به عنوان مثال اگر به تمام موارد اشاره شده توجه كرده باشيم اما در موضوع مهارت كارگران فعال در پخت و پز يا كارخانه توليد آرد و يا آموزش و انگيزش آنان غفلت كنيم به نتيجه دلخواه دست نخواهيم يافت و اين يعني بدون نگاه سيستمي نتايج آرماني حاصل نمي‌شود.

يادآور مي شود هفته كيفيت نان از 11 تا 17 ديماه در سراسر كشور برگزار مي شود .
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: