پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۶۷۰۲
۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۷
0
نذر آب تا جایی پیش رفته که حالا در کنار تأمین آب آشامیدنی سالم برای هزاران نفر، به نیاز‌های تغذیه‌ای و بهداشتی آنها هم توجه می‌کند.

پول نیوز - رئیس جمهوری به دنبال نامه نماینده مردم دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی درباره اقدامات جمعیت هلال احمر در امدادرسانی به حادثه‌دیدگان استان‌های جنوب شرقی کشور در سیل فروردین ماه و همچنین کمک به آسیب دیدگان از خشکسالی این مناطق با اجرای طرح نذر آب، از اقدامات انجام شده، تقدیر و تشکر کرد.

 

«نذر آب» پویشی است که هلال‌احمر جدا از تمام اقدامات و فعالیت‌های امدادی‌اش برای مردم بحران زده، از 14 مرداد در سیستان و بلوچستان با تأمین حدود یک‌هزار و 270 مخزن آب 2 تا 5‌هزار لیتری برای 502 روستا به تأمین بسته‌های غذایی و ارایه خدمات سلامت با راه‌اندازی کاروان‌های سلامت از 19 استان کشور به 19 شهرستان سیستان و بلوچستان و روستاهای محروم رسید.


نذر آب تا جایی پیش رفته که حالا در کنار تأمین آب آشامیدنی سالم برای هزاران نفر، به نیاز‌های تغذیه‌ای و بهداشتی آنها هم توجه می‌کند.


این پویش اخیرا وارد دومین فاز خود شد و رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌ احمر در مورد مرحله دوم اجرای آن گفت: «در طرح نذر آب ‌سال گذشته خدمات درمانی، توزیع سبد کالا و توزیع تانکرهای آب برای دسترسی مردم به آب شرب سالم انجام شد. امسال نیز بارندگی‌ها در این مناطق مشکل را تا حدودی برطرف کرده اما همچنان دسترسی به آب شرب سالم در جنوب کرمان، قسمت‌هایی از خراسان جنوبی، سیستان‌و‌بلوچستان و شرق هرمزگان بسیار مشکل است. مرحله دوم از اجرای طرح نذر آب دو محور اصلی دارد که محور نخست آن بحث تأمین آب شرب (شامل سالم‌سازی، آب قابل شرب، احیای قنات‌ها، بهبود چاه‌ها، بهبود وضع آب، فیلتر و سالم سازی مخازن آب‌های سطحی) و محور دوم آن بحث سلامت (شامل خدمات درمانی، ویزیت رایگان و جراحی محدود) و بهداشت (شامل بهداشت آب، بهداشت روان و بهداشت محیط) است.»

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار