پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۶۵۹۵
۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۰
0

پول نیوز - مؤسسه نسیم صبح رویش از سال 1394 در قالب مؤسسه ­ای غیرتجاری و غیردولتی، به شماره ثبت 37599  با حمایت مردمی رسماً فعالیت خود را آغاز کرد. این مجموعه با راه­ اندازی مدارس صبح رویش با مجوز از وزارت آموزش و پرورش، اصلاح آسیب­ های اجتماعی از طریق آموزش با کیفیت و مؤثر به کودکان کار و در معرض آسیب را هدف خود قرار داد تا کودکان را توانمند سازد و زمینه مناسب ورود آنان به جامعه به عنوان شهروند مطلوب و مؤثر را فراهم آورد.

 

فعالیت ­های مجموعه صبح رویش که بیشتر با راه ­اندازی مدارس ویژه کودکان کار شناخته شده است، به آموزش منحصر نمی­ شود. این مجموعه برای نیل به اهداف انسانی خود و مقابله اصولی با آسیب ­های اجتماعی، خدمات بهداشتی، درمانی، مددکاری، روانشناسی، حمایتی-نیکوکاری و پژوهشی ارائه می­ دهد که با ساختار مشخص و برنامه مدون بر اساس مطالعات علمی و پژوهش ­های روز اجرا می­ گردد.

 

روش آموزش کودکان کار در مدارس صبح رویش با مدارس رایج بسیار متفاوت است. الگوی آموزشی رویش با دربرگرفتن روش­ های نوین و خلاقانه، مدرسه را به محلی برای یادگیری آنچه دانش ­آموزان به­ واقع به آن نیاز دارند (آموزش بهترزندگی­ کردن) تبدیل کرده است. الگوی رویش با نوآوری­ هایی نظیر کلاس­ های بازی­کده، زیست­کده، وطن­کده، عجب­کده، ابداع واحد پولی جیرینگ (نخستین واحد پولی مدارس کشور)، فرآیند حرفه ­آموزی و بسیار فعالیت­ های خلاقانه و مؤثر دیگر، فرآیند آموزشی و تربیتی منحصر به فردی طراحی کرده که اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و برنامه درسی ملی را نیز کاملاً احراز می­ کند و تا به امروز در مراکز و رویدادهای معتبر کشور ارزیابی و تقدیر شده است.

 

حالا این مدرسه ویژه کودکان کار در آستانه تعطیلی است و تنها با کمک مالی اندک هر یک از ما می‌تواند به حیات خود ادامه دهد، بیایید به یاری آن بشتابیم.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار