پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۶۴۸۵
۲۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۰
0
آژانس در بیانیه خود اعلام کرد: برای یادآوری به تولیدکنندگان که رقابت برای سهم بازار نفت سخت‌تر شده است، داده‌های اولیه ماه ژوئن نشان می‌دهد که آمریکا موقتا از عربستان سعودی و روسیه، به عنوان برترین صادرکننده خالص نفت جهان، پیشی گرفته است.

پول‌نیوز - آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد که در ماه ژوئن، آمریکا موقتا از عربستان که صادرکننده خالص شماره یک نفت جهان بود جلو افتاده است.

 

آژانس بین‌المللی انرژی در گزارش بازار نفت ماه سپتامبر خود، که بسیار مورد توجه ناظران بازار است، اعلام کرد در حالی که افزایش صادرات خالص نفت آمریکا نسبت به عربستان، اتفاقی موقتی در ماه ژوئن بوده است، این نشانه‌ای از این است که رقابت برای به دست آوردن سهم بازار نفت جهان از گذشته تنگاتنگ‌تر شده است.

 

آژانس در بیانیه خود اعلام کرد: برای یادآوری به تولیدکنندگان که رقابت برای سهم بازار نفت سخت‌تر شده است، داده‌های اولیه ماه ژوئن نشان می‌دهد که آمریکا موقتا از عربستان سعودی و روسیه، به عنوان برترین صادرکننده خالص نفت جهان، پیشی گرفته است. صادرات نفت خام آمریکا در این ماه به بیش از ۳ میلیون بشکه در روز رسید که به این ترتیب کل صادرات محصولات نفتی این کشور به ۹ میلیون بشکه در روز نزدیک شد که از عربستان سعودی هم بیشتر بود.

 

طبق داده‌های آژانس، تولید نفت آمریکا در ماه ژوئن ۴۵ هزار بشکه در روز از رکورد دسامبر ۲۰۱۸ آن بیشتر شده است. با این حال رشد تولید نفت آمریکا در سال جاری ادامه خواهد یافت و از این به بعد تا پایان سال، ۱ میلیون بشکه در روز افزایش خواهد داشت.

 

منبع: مهر
برچسب ها: نفت ، آمریکا ، عربستان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار