پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۶۴۸۴
۲۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۶
0
اسدالله عسگراولادی متولد ۱۵ اسفند سال ۱۳۱۲ در چهارراه سیروس، تهران بود. وی امروز 22 شهریورماه در سن 86 سالگی درگذشت.

پول‌نیوز - اسدالله عسگراولادی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی که به‌دلیل عارضه مغزی در بیمارستان بستری بود، امروز 22 شهریورماه درگذشت.


او برادر حبیب الله عسگراولادی بود. حاج حبیب‌الله عضو حزب مؤتلفه اسلامی‌ در۱۴ آبان سال ۱۳۹۲ درگذشت.

 

اسدالله عسگراولادی درگذشت (+بیوگرافی)

 

اسدالله عسگراولادی متولد ۱۵ اسفند سال ۱۳۱۲ در چهارراه سیروس، تهران بود.

 

اسدالله عسگراولادی درگذشت (+بیوگرافی)

 

وی برجسته‌ترین بازرگانان ایرانی، معروف‌ترین صادرکننده خشکبار ایران، عضو اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران در تمام دوران پس از انقلاب، رئیس اتاق بازرگانی و صنایع ایران و چین بود. عسگراولادی از سال ۱۳۳۶ که شرکت حساس را دایر کرده تاکنون کار صادرات را انجام می داد.

 

اسدالله عسگراولادی درگذشت (+بیوگرافی)

 

‏ماهنامه فوربس میزان سرمایه او را حدود ۸ میلیارد دلار برآورد می‌کند. صادرات پسته، زیره، میوه‌جات خشک و واردات شکر و لوازم خانگی مهمترین فعالیت اقتصادی او بود. با این حال عسگراولادی خود را بازرگان کوچکی می‌دانست که در زمینه صادرات فعالیت کوچکی دارد .

 

عسگراولادی از اقتصاد بازار، توسعه صادرات و حمایت از بخش خصوصی حمایت می‌کرد. او از منتقدان سیاست‌های اقتصادی دولت احمدی‌نژاد بود، اما علی‌رغم اعتراض‌های تند و بی‌پرده از دولت احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست‌ جمهوری دهم به وی رأی داد.

 

اسدالله تمام شایعات موجود درباره فعالیت‌های اقتصادی حبیب‌الله برادری که 2 سال از او بزرگ‌تر بود را رد می کرد و منبع شایعات را بهزاد نبوی و رادیو بی‌بی‌سی می‌دانست.

 

وی اظهار می کرد: هیچ‌گاه هم نمی‌خواستم وارد دستگاه دولت بشوم و حقوق‌بگیر دست و پا بسته باشم. من امپراتورم، آزادم. صبح از خانه بیرون می‌آیم و به دفترم می‌روم و بعد هم به اتاق می‌آیم. تا به حال از هیچ بانکی وام نگرفته‌ام و نیازی ندارم. هیچ‌گاه کار واردات هیچ کالایی را انجام نداده‌ام.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار