کد خبر: ۳۱۶۴۳
۰۹ دی ۱۳۸۹ - ۱۰:۳۱
0
با مشخص شدن اين موضوع، همسر ششم مقتول 87 ساله به مركز پليس تهران احضار و پس از تحقيقات مقدماتي و با توجه به اظهارات ضد و نقيض بازداشت شد.

مردي كه درپي اختلاف با پدرش، وي را با خودرو زير گرفته و مرگش را رقم زده بود، روز گذشته در شعبه 74 دادگاه كيفري استان تهران محاكمه و به قصاص محكوم شد.

به گزارش «جام‌جم»، غروب روز چهارم آبان سال 87 عابران در شرق تهران با مشاهده 2 جوان كه قصد رها كردن جسد يك مرد ميانسال در حاشيه خيابان را داشتند، موضوع را به مركز فوريت‌هاي پليسي 110 گزارش كردند.

به دنبال تماس مردمي، ماموران كلانتري 136 فرجام با عزيمت به محل هر دو جوان را كه حالت عادي نداشتند و معلوم بود مواد مخدر صنعتي و قرص روانگردان مصرف كرده‌اند، دستگير و موضوع را به بازپرس ويژه قتل دادسراي جنايي گزارش كردند. با حضور شاملو بازپرس وقت دادسرا در محل حادثه و بررسي موضوع، معلوم شد كه مرد سالمند بر اثر عبور وسيله نقليه از روي شكم جان خود را از دست داده است. با هماهنگي قضايي، جسد مرد سالمند به پزشكي قانوني منتقل و تحقيق از 2 متهم آغاز شد.

اظهارات پسران مقتول

اين دو متهم در بازجويي‌هاي پليسي خود را از فرزندان مرد مقتول معرفي و اظهار كردند همراه پدر خود به منطقه لواسانات رفته بودند كه به صورت اتفاقي و به دليل آ‌ن‌كه از مواد مخدر استفاده كرده بودند حالت عادي نداشتند و پدرشان را زير گرفته‌اند.

آنها در ادامه گفتند، قصد انتقال پدرمان به بيمارستان را داشتيم كه در ميانه راه او مرد و به همين دليل قصد رها كردن جسد را در حاشيه خيابان داشتيم كه پليس ما را دستگير كرد. با توجه به ادعاهاي اوليه و اظهارات ضد و نقيض متهمان، آنها براي ادامه تحقيقات در اختيار كارآگاهان اداره 10 آگاهي تهران قرار گرفتند.

حضور زن ششم مقتول در محل حادثه

در ادامه تحقيقات از متهمان مشخص شد كه هنگام وقوع حادثه همسر ششم مقتول نيز در محل حادثه حضور داشته و 2 جوان بازداشت شده نيز فرزندان وي هستند.

با مشخص شدن اين موضوع، همسر ششم مقتول 87 ساله به مركز پليس تهران احضار و پس از تحقيقات مقدماتي و با توجه به اظهارات ضد و نقيض بازداشت شد. به اين ترتيب اين زن و 2 فرزندش مورد بازجويي دوباره قرار گرفتند كه معلوم شد يكي از پسران مرد سالخورده در پي اختلاف با وي،‌ مرگ پدر را رقم زده است.

متهم به قتل پس از بازسازي صحنه قتل روانه زندان و 2 متهم ديگر آزاد شدند. پرونده عامل جنايت با صدور كيفرخواست به دادگاه كيفري استان تهران ارسال و متهم به قتل روز گذشته در شعبه 74 دادگاه كيفري استان تهران محاكمه شد.

تقاضاي مجازات قانوني براي متهم

ابتداي جلسه دادگاه اصغري‌روشن نماينده دادستان تهران در دادگاه‌هاي كيفري استان تهران به تشريح كيفرخواست پرداخت و براي عامل جنايت تقاضاي مجازات قانوني كرد. پس از آن دختر مقتول به عنوان ولي‌دم در جايگاه مخصوص قرار گرفت و ضمن درخواست مجازات قانوني براي متهم، گفت: پدرم بعد از پنج ازدواج، با مادر كامران ـ متهم ـ ازدواج كرد. برادر ناتني ام پس از گرفتار شدن در دام اعتياد با زور و تهديد از پدرم پول مي‌گرفت و همين موضوع باعث بروز درگيري ميان آنها بود، طوري كه پدرم چند بار از او شكايت كرده بود. پس از ثبت اظهارات شاكي، عامل جنايت در جايگاه مخصوص قرار گرفت و قتل پدرش را انكار كرد.

انكار به قتل پدر در دادگاه

متهم به قتل در دفاع از خود گفت: روز حادثه پدرم از من خواست تا خودروي وانت را كه بار آن هيزم بود، به محل ديگري انتقال دهم. سمت شاگرد آينه‌اي نداشت، بنابراين از پدرم خواستم از پشت ماشين مرا راهنمايي كند؛ اما نفهميدم چگونه او را زير گرفتم. عامل جنايت يادآور شد: من با پدرم فقط مشاجره‌هاي لفظي داشتم و 2 ماه پيش از حادثه اعتياد را ترك كرده بودم. انگيزه‌اي براي ارتكاب قتل نداشتم و رابطه‌ام با او خوب بود.

شهود در دادگاه

پس از ثبت اظهارات متهم، يكي از همسايگان مقتول در جايگاه شهود قرار گرفت و گفت: روز حادثه از مقابل باغ مقتول در حال عبور بودم كه با شنيدن صداي مشاجره داخل باغ شدم و همسر و پسران مقتول را ديدم، وي گفت كه مرد همسايه با فرزندانش درگير و بدحال شده است. قاضي دادگاه بعد از شنيدن اظهارات شاهد حادثه، از مادر متهم خواست در جايگاه قرار گيرد و به تشريح حادثه آن روز بپردازد.

اين زن ميانسال در اظهاراتش گفت: در حال تهيه غذا بودم كه كامران آمد و سراغ پدرش را گرفت. به او گفتم از وي بي‌خبرم و او رفت. اما دقايقي بعد صداي فريادهاي كمك‌خواهي‌اش را شنيدم. سراسيمه وارد باغ شدم و او را ديدم كه در حال بيرون كشيدن جسد شوهرم از زير ماشين بود.

بنابراين گزارش، متهم به قتل پس از اخذ آخرين دفاع با تجديد قرار قانوني روانه زندان شد. قاضي تردست رئيس شعبه 74 دادگاه كيفري استان تهران به همراه 4 قاضي مستشار دادگاه وارد شور شده و روز گذشته متهم را گناهكار شناختند و او را به قصاص محكوم كردند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
نظرسنجی
عملکرد دولت در مواجهه با کرونا را چگونه ارزیابی می کنید؟
افتضاح
تا حدودی مطلوب و موفق
موفق و خوب
مشاهده نظرات
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: