پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

September 2019 18 / چهارشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۸

وزیر کار: گسترش روحیه خیر عمومی و تلاش جمعی ضرورت امروز جامعهپول‌نیوز -  وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در بیانیه‌ای به مناسبت پنجم سپتامبر، روز جهانی خیریه تاکید کرد: گسترش روحیه خیر عمومی و تلاش جمعی، ضرورت امروز جامعه است.

 

به گزارش پول‌نیوز به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:


«شایسته ترین مردمی که مورد غبطه قرار می گیرد کسی است که برای کار خیر سبقت می گیرد.». «امام علی (ع) »


۵ سپتامبر روز جهانی خیریه ، فرصتی برای یاد آوردن این موضوع است که هیچ تحولی در جامعه رخ نخواهد داد مگر با گسترش روحیه خیر عمومی و تلاش جمعی، هدفمند وفراگیر جامعه . این تلاش هدفمند که با فداکاری شهروندان و مسئولیت پذیری کارگزاران معنا می یابد راه بی بدیل مقابله با چالش هایی است که بر سر راه توسعه ی رفاه و امنیت یک کشور وجود دارد. هرگونه تلاش خیر محور شهروندان برای بهبود وضعیت جامعه ، به ویژه در بخش های مختلف اجتماعی حمایتی و حرکت به سمت شکل گیری جنبش خیرین در حوزه مهارت افزایی سرمایه ای اجتماعی است که در سایه ی اعتماد بین کنشگران مختلف یک جامعه شکل می گیرد.


نباید فراموش کرد که یکی از دلایل مقاومت ملی ما در برابر آثار و فشارهای تحریم، وجود این روحیه ی فداکاری و خیرافزایی در جامعه است، با تکیه بر این روحیه است که می توان از چنین بزنگاه هایی با سربلندی و افتخار عبور کرد .


باور دارم که کنشگری خیر محور محل تلاقی رشد معنوی فردی ، ارتقا سلامت روانی ، تقویت روحیه جمعی ، توسعه اقتصادی اجتماعی و کاهش فقر است بر همین اساس ماموریت مهم این وزارتخانه به ویژه در سازمان بهزیستی تسهیل فعالیت موسسات خیریه و خیرین ، روان سازی فرایند صدور مجوز تاسیس فعالیت آنها و شفافیت در ارتباط ساختارمند آنها با ساختار های اجرایی است که در این مسیر اقدامات بسیار خوبی نیز انجام گرفته است که باید با جدیت ادامه یابد .

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار