کد خبر: ۳۱۵۹۴۶
۱۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۳
0
حجت گفت: امروز متوسط نرخ هر کیلو مرغ گرم در خرده فروشی‌ها با کاهش ۲۰۰ تومانی نسبت به ابتدای هفته ۱۳ هزار تومان است.

پول‌نیوز - عظیم حجت عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی، از کاهش ۲۰۰ تومانی نرخ مرغ نسبت به ابتدای هفته در بازار خبر داد و گفت: امروز متوسط نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۹ هزار و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها ۱۳ هزار تومان است.

وی ازدیاد عرضه در برابر تقاضا را دلیل اصلی افت قیمت مرغ در بازار اعلام کرد و افزود: طبق روال معمول افت نسبی تقاضا تا اواسط هفته منجر به روند نزولی قیمت در بازار می‌شود و در پایان هفته نرخ مرغ به سبب ازدیاد تقاضا ۳ تا ۴ درصد در نوسان است.

قیمت مرغ به 13 هزار تومان رسید

حجت قیمت مرغ در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی را پیش بینی کرد و گفت: با توجه به آنکه عرضه کنونی مرغ جوابگوی تقاضاست، از این رو پیش بینی می‌شود که حداکثر قیمت مرغ گرم در این ایام با تلورانس ۵ درصد به محدود ۱۴ هزار تومان در بازار برسد.

عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی درباره تاثیر عرضه مرغ منجمد بر بازار افزود: هر زمانیکه پشتیبانی امور دام اقدام به عرضه مرغ در بازار کند، تولیدکنندگان با زیان روبرو می‌شوند چرا که این شرکت بدون توجه به نیاز واقعی بازار تنها برحسب تاریخ انقضا اقدام به عرضه می‌کند که این امر به سبب تولید کافی منجر به افت قیمت مرغ در بازار می‌شود.

وی بازنگری در نرخ مصوب مرغ را امری ضروری دانست و افزود: مسئولان تنظیم بازار در قیمت گذاری باید دقت کافی را داشته باشند چرا که در مواقعی که نرخ مرغ گرم ۱۳ هزار تومان بوده، قیمت مرغ زنده ۹ هزار و ۴۰۰ تا ۹ هزار و ۵۰۰ تومان است که فاصله ۱۰ درصدی قیمت مرغ زنده با نرخ مصوب نشان می‌دهد که مسئولان ستاد تنظیم بازار دقت کافی در امر قیمت گذاری را ندارند.

عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی با انتقاد از این مسئله که قیمت مصوب مرغ زنده نسبت به سال قبل افزایش جزئی داشته است، بیان کرد: قیمت مصوب ۸ هزار و ۵۵۰ تومانی مرغ زنده نسبت به مدت مشابه سال قبل تنها ۵۰ تومان معادل نیم درصد و قیمت مرغ گرم ۱۲.۵ درصد رشد داشته است که این امر با واکنش شدید مرغداران روبرو شده است.

وی افزود: با وجود اعتراض مکرر مرغداران به نرخ مصوب مرغ زنده، جای این سوال مطرح است که در سال رونق تولید اختلاف یک هزار تومانی قیمت مصوب با بازار آزاد قرار است از جیب تولیدکنندگان به جیب چه کسی سوق داده می‌شود؟

برچسب ها: قیمت مرغ ، کشاورزی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: